15. 3. 2024 HC Sparta

Krejčík: Bez Kovyho bychom nevyhráli

Start čtvrtfinále nabídl skvělý začátek série, do které vstupujeme vítězstvím 3:2 po samostatných nájezdech. První sparťanskou trefou v utkání se na něm podílel obránce Jakub Krejčík, jenž vyzdvihl zejména výkon gólmana Jakuba Kováře. "Bez něj bychom nevyhráli, v prodloužení jsem jenom valil oči," pochvaloval si fantastické zákroky zkušeného parťáka.

Parádní čtvrtfinálová bitva, souhlasíš?
Jasně, je to playoff a vyrovnaná utkání. V posledních minutách jsme hráli spíš na to, abychom náskok udrželi, takže jsme jim v naší třetině nabídli víc příležitostí. Vymstilo se nám to tím, že jsme dostali gól, ale klobouk dolů, že jsme zůstali v hlavách silní. Nezazmatkovali jsme a dotáhli zápas do vítězného konce. Chtěl bych jen poděkovat Kovymu, protože bez něj bychom to nezvládli.

Ukázal v prodloužení své velké kvality?
Měl jsem to z první řady, takže jsem jenom valil oči. (usmívá se) Díky bohu, že ho máme v týmu.

Výkon byl skvělý, chyběl k ideálu třetí gól, který mohl být zlomový?
Asi by byl, ale bohužel jsme ho nedali. Musíme bojovat s tím, co máme. První zápas hodíme za hlavu, vyhráli jsme, máme první bod a v sobotu je další zápas.

Pomohl nám první gól, přestože přišel přes velké šance až ve druhé třetině?
Samozřejmě není nejlepší inkasovat jako první, ale úleva to byla asi pro všechny. Člověka první gól povzbudí, vlastně celý tým. Jsem rád, že jsem ho dal zrovna já, ale na tom nezáleží. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Je dramatická výhra větší vzpruhou před druhým zápasem?
Byl to první zápas po dlouhé době, takže si každý uvědomuje tíhu okamžiku. Věděli jsme, o co hrajeme. Výhra je povzbudivá, byl to dlouhý zápas, takže se nám z něho jako vítězi odchází líp. Bude to ale dlouhá série, musíme se připravit na sobotu.

Bude to jiný zápas?
Nemyslím si, bude to stejný boj.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru