31. 1. 2024 Matyáš Kot

Kovář: Zranění už mě nijak neomezuje

Úspěšné dva domácí zápasy v režii rekordního 15. ročníku Sparta vzdává Hold jsme završili proti Liberci, který vychytal navrátilec Jakub Kovář. "Bylo znát, že jsem na chvíli vypadl z tempa. V mém věku už není jednoduchý ten dieselový motor rozbíhat za chodu. Trošku to vždycky trvá, takže jsem rád, že jsme vyhráli, že jsem se dnes zahřál a pak už to poběží," řekl po vítězném utkání.

Trvalo ti dostat se do tempa, když tě Liberec zejména v první půlce tolik neprověřil?
Nemyslím si, že to byl nějaký zápas, ve kterém jsem musel chytit deset jasných gólů. Byl spíš o trpělivosti, abych byl připraven na důležité chvíle zápasu. Asi nejdůležitější moment byla ubráněná přesilovka ve druhé třetině. Mrzí mě obdržený gól v první minutě třetí třetiny. Tím se zápas dost zdramatizoval, ale za kluky jsem moc rád, že jsme dokázali vyhrát.

Co podle tebe zápas rozhodlo?
Rozhodly góly. (usmívá se) Skórovali jsem z přesilovky, což nám také pomohlo. Zápasy se skládají z důležitých věcí a jakákoliv maličká věc, kterou by kluci neudělali naplno, by zápas určitě mohla rozhodnout.

Je další výhra motivace ještě zabojovat o první místo?
My jdeme po samotném zápasu, ne po tabulce. Nebo spíš já osobně. Je pro nás důležité, že víme, jaký náskok máme na Třinec, to je důležité. Základ je uhrát čtvrtfinále už po základní části. První dvojka je super. Pardubice nám utekly, mají nějaké zápasy k dobru, ale je nesmysl se na ně soustředit. Musíme se hlavně soustředit na sebe, ale vyhrát na hřišti prvního je vždy velká výzva.

Byly zápasy Holdu dobrý test?
Test je každý zápas. Nemá cenu snižovat ostatní soupeře a říkat, že test je jen ten nejlepší tým. Otestuje nás úplně každý soupeř.

Máš stále nějaké následky nebo omezení po tvém zranění, které tě potkalo zhruba před dvěma týdny?
Dostal jsem ránu do krční tepny. Bylo to velice bolestivé, ale v ničem mě to neomezuje. Když mě puk trefil, vzalo mi to kyslík, proto jsem se skácel k zemi. Vyšetření ale poté ukázalo, že to nebude nic vážného. Nemohl jsem pak ale pořádně otáčet hlavou a měl jsem hodně oteklý krk. Také se mi dobře nejedlo a měl jsem malé bolesti hlavy.

Potěšilo tě, jak Kořen zvládl velkou porci zápasů?
Samozřejmě. Je to velice důležité mít brankáře, který vám kryje záda. Jsem moc rád, že to Pepa zvládl.

Co říkáš na další posily Nicolase Beaudina a Kryštofa Hrabíka? Jde cítit, že se blíží play-off?
Cítit to není, protože jsme ani jednoho ještě neviděli. (usmívá se) Moc se na ně ale těším, doufám, že se povedly.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest