13. 4. 2011 Tomáš Zatloukal

Kouč nám popřál hodně štěstí, říká Radek Philipp

Radek Philipp má za sebou první kompletní sezónu v rudém dresu Sparty. Pražský celek překvapivě nehrál o titul, ale o udržení v extralize. Čtyřiatřicetiletý Philipp přitom odehrál řadu dobrých utkání, čtyřikrát skóroval a v tabulce pravdy skončil na rozdíl od řady svých spoluhráčů v plusu. Jak jsou dojmy zkušeného zadáka z letošního ročníku?

Ke čtyřem brankám přidala dlouholetá opora Vítkovic čtyři asistence, základní část tak zakončila s osmi kanadskými body. Philipp nastoupil k nejvyššímu počtu zápasů ze všech sparťanských obránců. Společně s juniorem Michaelem Zacpálkem vyhrál statistiku +/- se třemi kladnými body. „Nerad bych svou hru nějak hodnotil, od toho jsou tu jíní," řekl skromně Philipp.

Radek Philipp

Spolehlivý obránce si stejně jako fanoušci Sparty představoval, že s týmem bude hrát o jiné než o dvanácté místo. Klub z Holešovic byl před startem sezóny považován za jednoho z favoritů soutěže. „Naše umístění bylo neadekvátní síle mužstva. Byla to ostuda," hlesl viditelně zklamaný Philipp.

Na nevydařené sezóně týmu marně hledal pozitiva, se spoluhráči musel bojovat o záchranu v extralize, navíc poslední zápasy, ke kterým sparťané nastoupili, již prakticky nic neřešily. „Nejhezčím okamžikem sezóny pro mě byl hvizd rozhodčího, který ukončil zápas s Brnem. To by konec našeho trápení," přiznal urostlý zadák.

Sparta utkání s brněnskou Kometou prohrála 2:4, a neslavně tak ukončila nejhorší ročník v klubové historii. Kouč Miloslav Hořava po závěrečné prohře své svěřence už víc neplísnil, během roku si užili dost strastí. „Trenér nám v kabině poděkoval za odvedené výkony a popřál hodně štěstí do nové sezóny," uzavřel rozhovor Philipp.