17. 12. 2023 Matyáš Smola, Jakub Houžvička

Kořenář: Na Spartě jsem občas nervóznější

Na Švýcarských hrách máme čtyřnásobné zastoupení, když si v sobotním utkání proti Švýcarům připsal debut brankář Josef Kořenář. "Musím říct, že jsem občas nervóznější na Spartě, než jsem byl tady," přiznal s úsměvem po výhře, kterou v prodloužení vystřelil obránce Michal Kempný.

Jak sis premiéru v nároďáku užil?
Cítil jsem se dobře. Nečekal jsem dlouho na střelu, takže jsem byl hned v permanenci, i když toho nebylo úplně hodně. Jsem rád, že jsme Švýcary udolali a vyhráli.

Musel ses oproti extraligovému režimu připravovat nějak jinak?
Vůbec ne, připravoval jsem se jako na každý jiný zápas. Jen jsme se ráno na meetingu podívali na přesilovky a oslabení Švýcarů, to bylo tak všechno.

Byl jsi nervózní?
Já jsem nervozitu celý den úplně nepocítil. Možná trošku, když jsme přijeli na zimák. Musím říct, že jsem občas nervóznější na Spartě, než jsem byl tady, (úsměv) Užil jsem si to, jsem za úspěšnou premiéru rád.

Jde to brát jako běžný zápas, když je to přeci jen premiéra v nároďáku?
Pro gólmana ano, jinak by se z toho mohl sesypat. Ač je to něco víc, tak si to nemůžete připustit. Furt je to stejný hokej, jako se hraje všude jinde.

Pocítil jsi pozitivní náladu v kabině, která se po páté výhře v řadě nese?
Bylo důležité, že jsme vyhráli, protože když takhle dlouho vyhráváte, porážka pak bolí nejvíc. Čím dál ji budeme oddalovat, tím to bude lepší.


FOTO: Jan Beneš / HC Sparta a Český hokej

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru