14. 1. 2024 Matyáš Kot

Konečný: Je super, že se trefilo šest hráčů

Ve vyrovnaném utkání dokázala Sparta vyhrát před domácím publikem nad Litvínovem a opět posbírala tři cenné body do tabulky. V utkání se dokázal střelecky prosadit Jakub Konečný, který má momentálně v týmu větší roli, kvůli zraněním důležitých hráčů. "Sestava se posouvá, dostávám tedy více prostoru. Vrátil jsem se po dlouhé době na pozici centra, což mi vyhovuje. Cítím se tam lépe než na křídle. Samozřejmě ale beru pokaždé pozici takovou, jakou dostanu." řekl po utkání Jakub Konečný.

Jak bys utkání zhodnotil?
Padlo hodně gólů, pro diváky to tedy musel být atraktivní zápas. Dostali jsme jako první gól, bavíme se o tom, že často inkasujeme jako první, musíme si na to dát pozor. Naštěstí jsme poté dali dva rychlé góly po sobě, ale po vstřelení těchto gólů jsme trochu upustili od naší hry. Zvládli jsme se do utkání vrátit a dohrát zápas tak, jak jsme potřebovali. Třetí třetinu jsme měli pod kontrolou.

Tvůj gól padl po přihrávce zpoza branky, byla to situace, kterou trénujete?
Záměr to nebyl. Tyhle souhry zpoza branky do předbrankového prostoru jsou těžce bránitelné. Obranná pětka drží nějaký tvar a vy si hledáte prostor přímo mezi nimi, je tedy těžší na bránění. Proto se podobná situace objevuje v zápasech hodně.

Dvacet pět minut to bylo 0:0, od té doby jsme skórovali a nasázeli šest gólů. Čím to bylo?
I takový může být hokej. Někdy to tak je, že se na gól dlouho čeká, poté padne jeden a hra se otevře buď na jednu, nebo na obě strany.

Šest vstřelených gólů – šest jiných střelců. Jak to na tebe působí?
Je určitě dobré, že se nás trefilo více. Je také důležité, že se to takhle rozložilo do celého týmu a výhru neobstarala pouze jedna lajna.


Šlo tvoje sebevědomí nahoru?
Určitě. Začátek nebyl z mého pohledu takový, jaký bych si přál. Samozřejmě tomu přispěla nějaká zranění, která v týmu momentálně máme. Sestava se posouvá, dostávám tedy více prostoru. Vrátil jsem se po dlouhé době na pozici centra, což mi vyhovuje. Cítím se tam lépe než na křídle. Samozřejmě ale beru pokaždé pozici takovou, jakou dostanu. Teď jsem ale na centru a jsem spokojený.

Cítíš větší důvěru od trenérů?
Určitě si myslím, že každý hráč si důvěru postupně buduje. Cítím, že jsem v tomto ohledu v dobrém bodě. Jak už jsem říkal, možná je to tím, že jsou nějací hráči zranění, takže mám větší ice-time. Zároveň musím důvěru víc splácet.

V čem vidíš ještě tvoje prostory na zlepšení?
Pro mě je to určitě hra v útočném pásmu s pukem. Chci se zapojovat více do útočné činnosti. Já zde mám ale spíše defenzivní roli, bráním hodně oslabení, takže se ode mě gólů a přihrávek tolik nečeká. Jsou to ale věci, na kterých chci určitě zapracovat.

V dalším utkání nás čekají Pardubice, co od zápasu očekáváš?
Pardubice mají vysokou kvalitu. Musíme se zaměřit především na taktiku a v tomto ohledu ho zvládnout správně.

Na utkání dorazilo přes dvanáct tisíc lidí, proti Pardubicím bude vyprodáno. Jak si tyto zápasy užíváš?
Od fanoušků je moc hezké, že nás přijdou pokaždé podpořit. Když vidíte, jak ten stadion je plný, tak to dokáže do zápasu hodně povzbudit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru