1. 11. 2013 Tereza Velikovská

Konečně se taky trefovali beci, těší Sičáka

I posedmé v řadě to vyšlo, sparťané se Liberci pomstili za první vzájemný zápas a vyhráli jasně 5:2. Hned tři z pěti gólů si tentokrát připsali obránci, v 15. minutě otevřel skóre VLADIMÍR SIČÁK, jehož střela překvapivě prošla až za brankovou čáru. "Já jsem puk v té chvíli přes hráče vůbec neviděl, až když lidé začali řvát a spoluhráči zvedat ruce, zjistil jsem, že to tam prošlo," usmíval se.

Ačkoliv se Liberci v lize celkově nedaří a je na chvostu tabulky, v prvním zápase vás dokázal porazit a i tentokrát vás dvě třetiny trápil. Čím to je?
Já myslím, že mají dobrý mančaft. Teď jsou asi trošku v krizi, dostávají poměrně laciné góly, spíš hrají do útoku, než aby se soustředili na obranu. To je podle mě poráží, ale jinak mají dobré mužstvo.

Takže myslíte, že postavení Tygrů v tabulce neodpovídá kvalitě týmu?
Abych řekl pravdu, tak podle mě všechny týmy, které jsou nyní dole v tabulce, hrají pod své možnosti. Chomutov tu s námi také hrál dvě třetiny vyrovnaný hokej, teprve pak dostal góly. Každý tým má svou sílu a něco do sebe, jen někdo je dole a někdo nahoře.

Pětigólovou kanonádu odstartoval váš poměrně šťastný gól, čekal jste, že puk došourá až za brankovou čáru?
Já jsem to upřímně řečeno neviděl. Měl jsem před sebou soupeřova hráče a pak ještě gólmana, takže jsem neviděl nic. Až když lidi začali řvát gól a spoluhráči zvedali ruce nad hlavu.

Vladimír Sičák

Liberec ve druhém vzájemném zápase hrozil hlavně z protiútoků, po vaší šanci přišla hned vzápětí příležitost na druhé straně...
Bylo to tak, jak jsem říkal, útok mají dobrý a využívají toho. Vždyť v Liberci nás porazili a jasně přestříleli. Dnes to bylo dvě třetiny také vyrovnané a mohlo to být úplně stejné.

Tentokrát jste ale naopak soupeře přestříleli vy, a to dokonce v poměru 43:19. Přesto Tygři dvě třetiny odolávali, co že se v té třetí tak položili?
Vedli 2:1, dostali vyrovnávací gól a poté další branku. A právě v té chvíli jste dole a inkasujete znovu, to tým shazuje pořád níž a níž.

Hned tři z pěti branek dali tentokrát obránci, takže to byl povedený večer pro defenzivní hráče, že?
No konečně se nějak trefovali beci! (úsměv) Doteď dávali branky hlavně útočníci, takže jsem rád, že jim my beci občas pomůžeme.

Obrana nyní na rozdíl od začátku sezony šlape, inkasujete jeden maximálně dva góly, případně rovnou žádný...
V úvodu sezony jsme moc nebránili, většinou nám chyběl ten třetí dozadu. Moc jsme si nepomáhali, pak se to zlepšilo. A gólman podává samozřejmě poslední zápasy skvělý výkon. Dá se říct, že všechno šlape, doufám, že to vydrží.

Se sedmi výhrami v řadě vás v neděli čeká zápas s relativně slabým soupeřem - Karlovými Vary. Bylo by asi hodně příjemné přidat před reprezentační pauzou i tu osmou...
Myslím, že klid v týmu je i tak. Když se budeme na ledě soustředit, tak by to snad mohlo klapat i dál pořád stejně. V prvním zápase na jejich ledě jsme je přejeli, nehráli tehdy vůbec dobře. Jak říká náš trenér, všichni sem jedou s tím vyhrát, když se jim to nepovede, vyhrajeme my.

Kvůli zranění gólmanů Novotného a Sedláčka přibyl do kabiny nováček Tomáš Král, svou extraligovou premiéru, i když na lavičce, si asi užil, že?
My ho známe už z letní přípravy, kdy tu s námi trénoval, než odletěl do Finska. Takže jsme se znali, nepřišel do nového prostředí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede