12. 3. 2019 Daniel Ryl

Klimek: Vracíme se s bojovnou náladou a chutí

První dva zápasy předkola Generali play off na ledě Vítkovic sparťané těsně prohráli, ale i ve druhém utkání předvedli sympatický výkon, který však druhou porážku 1:2 neodvrátil. "My jsme hráli přesně to, co jsme si řekli. Když dodržujeme systém a máme dobrý pohyb, tak je přehrajeme a vytvoříme si šance, ale ty musíme proměňovat," nabádá před čtvrtečním utkáním na domácí půdě útočník LUKÁŠ KLIMEK. Ten věří, že jeho tým na svém ledě odvrátí rychlé vyřazení a konec sezony.

Dobrý výkon nestačil ani ve druhém předkole. Jak utkání hodnotíte?
Hodnotí se mi těžko. Myslím si, že jsme hráli, co jsme chtěli. Zlepšili jsme hru v předbrankovém prostoru, dobře jsme se tlačili do koncovky, ale výsledek je bohužel stejný jako včera, takže neúspěch.

V předbrankovém prostoru jste hru zlepšili, ale nestačilo to. Proč?
Asi to bylo málo. Musíme přidat a více si chodit pro dorážky, protože v těch prostorech se rozhoduje. My jsme tam byli na naší straně trošku nedůrazní, udělali jsme chybu a na jejich straně se nám to neodrazilo. Musíme do branky chodit více, protože na jeden gól se dvakrát venku vyhrát asi nedá.

1
Útočník Lukáš Klimek vyslal na branku Patrika Bartošáka jednu střelu, ale nakonec zakončil utkání s bilancí přihrávky na gól Lukáše Rouska.

Dvě těsné porážky na sebevědomí asi příliš nepřidají, ale dobrý výkon je vzpruhou, nebo ne?
Kdyby nás rozstříleli, tak bychom si řekli, že jsme hrozní. My jsme ale hráli přesně to, co jsme si řekli. Aspoň víme, kde nás tlačí bota. Když dodržujeme systém a máme dobrý pohyb, tak je přehrajeme a vytvoříme si šance, ale ty musíme proměňovat. Když je neproměníte, musíte si jít pro dorážku. Jak jsem říkal, v předbrankovém prostoru musíme být na obou stranách důraznější.

Těšíte se i na výhodu domácího prostředí?
Závěr jsme tam zvládli. Když jsme doma měli nůž na krku, předvedli jsme parádní výkon, takže nám nezbývá nic jiného, než dvakrát vyhrát.

Bude těžké si nepřipouštět, že porážka znamená konec sezony?
Z posledních dvou domácích zápasů s tím máme nějakou zkušenost. (hořce se usměje) Budeme se držet stejného plánu, naladíme se stejně jako na ty poslední zápasy. Jdeme do toho s bojovnou náladou a hlavně s chutí.

Pokusíte se více tlačit na Patrika Bartošáka a rozhodit ho?
Samozřejmě. Musíme ho rozhodit a jít po něm. Víme, že je to jeden z jejich klíčových hráčů. Není to nic zákeřného, jen se chceme tlačit před něj, aby při střelbě neviděl.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!