24. 9. 2023 Lucie Citterbartová, Matyáš Kot

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Šťastným gólem v první minutě odstartoval demolici Kladna 7:1. Navzdory vysoké výhře a prvnímu místu v tabulce nebyl Michal Kempný se vším spokojený. "Škoda našich zbytečných vyloučení, myslím si ale, že jsme si zápas pohlídali až do konce," uvedl po hodně emotivním utkání.

Čtyři zápasy, čtyři vítězství. Jak hodnotíš to poslední?
Navzdory výsledku to nebylo nic jednoduchého. Věděli jsme, že na nás ze startu vlítnou. Snažili jsme se hrát jednoduše. Měli jsme ve druhé třetině desetiminutovou pasáž, kdy jsme hodně ztráceli na útočné modré čáře puky, poté tam byli také jejich šance a protiútoky. Škoda našich zbytečných vyloučení, myslím si ale, že jsme si zápas pohlídali až do konce.

Kromě tebe se poprvé v sezoně trefili tři další hráči, Ondra Najman a Aaron Irving navíc poprvé ve sparťanském dresu.
Moc dobře pro ně, že jim to tam spadlo. Myslím si, že dělají svoji práci velice dobře a pomáhají týmu k vítězství, což je to nejdůležitější.

Atmosféra zápasu byla hodně vyhrocená, hlavně ke konci utkání. Nemrzí tě, že přišla kaňka v podobě kladenské frustrace?
Vůbec nechci třetí třetinu hodnotit, hlavně ten konec, dělo se totiž všechno možné. Jinak samozřejmě byl začátek utkání pěkný, dobrá atmosféra a přišlo hodně lidí. Až na ten konec, myslím si, že to bylo v pohodě.

Můžeš být spokojený i se svým výkonem? Připsal sis nejen gól, ale také asistenci.
Nerad hodnotím své výkony. Samozřejmě je vždy co zlepšovat, snažím se hrát co nejlépe a co nejvíce týmu pomoct k vítězství. To se podařilo, v dalším zápase nás čeká Plzeň, což vůbec nebude jednoduché, musíme se na ně připravit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru