28. 12. 2010 Radek Papáček

Karpov: Šance musím proměňovat

D a v o s - V utkání proti věhlasnému Petrohradu byl hodně vidět a podílel se také na jediném gólu Sparty v utkání. "Dokázali jsme si vytvořit šance a Petrohrad nás určitě nijak nepřehrál. Bohužel jsme nedali více gólů," řekl po druhém zápase Sparty na Spengler Cupu Tomáš Karpov.

Po úvodním klání se Servette Ženeva na Spartu čekal tým plný zvučných jmen. "Věděli jsme, že Petrohrad má vynikající tým s řadou hráčů, kteří odehráli řadu zápasů v NHL," přikyvoval Tomáš Karpov. "Snažili jsme se na něj tak dobře připravit, hodně bruslit a držet střední pásmo," dodal.

Plán se sparťanům od začátku utkání dařilo plnit. Navíc se Pražané v zápase dokázali ujmout vedení. Na úvodní trefě Petra Kafky měl podíl i právě Tomáš Karpov. "Snažil jsem se dát Markovi Bartánusovi přihrávku za obránce, který ji ale chytil. Barty ale ještě puk vypíchl a ten se odrazil do středu, kde byl Petr Kafka a povedenou střelou přes obránce to trefil," popisoval sparťanský útočník.

Vedení sparťanům bohužel ale vyrdželo jen do 18. minuty utkání, kdy Petrohrad dokázal vstřelit dva góly. "Bohužel jsme dostali ty góly rychle za sebou. Ale nemyslím si, že by se tím utkání rozhodlo," tvrdí Tomáš Karpov.

"Hrál se totiž pak hokej nahoru dolů a nemyslím si, že by nás nějak přehrávali. Mohli jsme vstřelit gól a vyrovnat, nebo později utkání i zkorigovat. Šance jsme na to měli, nijak nás to nepoložilo a hráli jsme pořád dobře," řekl mladý forvard.

Sám Tomáš Karpov se dostával několikrát do zakončení, ale byl dvakrát faulován. "Cítil jsme se v utkání dobře, ale bohužel i když se dostanu do šance, tak ji pak neproměním. Zahákovali mě a já už nemohl akci zakončit."

Při prvním faulu narazil na obrovitého Arťuchina, který jej nevybíravým zákrokem srazil. Poté se dostal ještě do několika strkanic s hráči ruského celku. "Je pravda, že poté to bylo více vyhrocené. Nevím, asi jsem se s nimi dostal po tom prvním faulu do křížku a asi po mě šli," přemýšlí Tomáš Karpov.

Po dvou utkáních v základní skupině Spengler Cup Sparta nezískali sparťané ani bod a budou tak ve středu hrát čtvrtfinále. Jejich soupeřem bude poražený ze vzájemného zápasu Davos - Tým Kanada. "Proti komu budeme hrát, je mi osobně úplně jedno. Jsem přesvědčen, že máme na to porazit oba soupeře."