6. 9. 2012 Robin Mana

Jsme už správně nabuzení, říká Bahenský

Soutěž v přesnosti střelby sledoval pouze jako divák, pak už však usedl na své místo a ochotně rozděloval podpisy fanouškům, kteří si v úterním odpoledni nenechali ujít sparťanskou autogramiádu. Nejen o této akci hovoří v krátkém rozhovoru útočník ZDENĚK BAHENSKÝ.

Ve Spartě zažíváte podobnou akci poprvé, jak si to užíváte?
Je to výborně zpestření vrcholící přípravy a je super kolik dorazilo lidí. Je příjemné, když můžete udělat fanouškům radost, zejména malým dětem. Podobné akce jsme měli už v Boleslavi a já to hodnotím stoprocentně pozitivně.

V posledních zápasech European Trophy jste nenastupoval vinou zranění, jak to vypadá nyní, jste již v pořádku?
Jde o menší zranění ruky, během týdne jsem byl u doktora, který říkal, že se to hojí dobře a mělo by to být brzy v pořádku. Začátek sezony by to určitě ohrozit nemělo.

Zdeněk Bahenský

A v páteční přípravě v Pardubicích nastoupíte?
To je zatím ve hvězdách (smích). Rozhodne se asi až v den zápasu.

Oficiální zahájení sezony je sice teď, ale ostrý start Vás čeká až příští pátek s Karlovými Vary. Nebude ten zápasový deficit problém a jak moc se na extraligu těšíte?
Pro mě je to teď spíš dobře, právě proto, že mám ještě čas na doléčení toho zranění. Navíc si myslím, že díky té delší pauze která ještě do začátku extraligy zbývá, jsme už správně nabuzení. Já osobně se těším moc.

Zdeňku, ve Spartě jste od dubna, jak byste zhodnotil dosavadní působení a jak se Vám v klubu líbí?
Vždycky tu byly ty nejvyšší cíle a jak jsem již říkal po příchodu, i díky tomu měla pro mě nabídka od Sparty přednost před ostatními. Moc si to tu užívám a doufám, že Spartě pomůžu k nějakému úspěchu.