28. 8. 2018 Robin Mana

Jarůšek: V první třetině jsme to nebyli my

Sparta v posledním přípravném zápase v tuzemsku před startem extraligové sezony nenavázala na předchozí vítězství a v druhém měření sil s Pardubicemi tentokrát nedokázala zopakovat výsledkový obrat. Porážku 1:3 na poděbradském ledě hodnotil po utkání útočník RICHARD JARŮŠEK.

Richarde, Pardubice jste přestříleli, přesto to tentokrát výsledkově nevyšlo. Dá se říci, že jste dostali lekci z efektivity?
Určitě. Měli jsme více ze hry, více šancí, ale prvních dvacet minut jsme nehráli vůbec dobře. Do zápasu jsme špatně vstoupili a vůbec jsme to nebyli my.

Který moment nakonec zápas rozhodl? Po vyrovnávacím gólu se totiž zdálo, že mužstvo ožilo a nadechuje se k obratu…
Měli jsme rychle přidat další branky. Bohužel místo toho jsme inkasovali a to rozhodlo celý zápas. I za stavu 1:2 jsme měli šance na vyrovnání, ale nedali jsme nic.

Se vstupem do zápasu byl asi kouč hodně nespokojen, když si vzal time out hned po pěti minutách hry…
Nevím co se s námi stalo, bylo to od nás šílený. Nehráli jsme do těla, neplnili jsme vůbec to, co jsme si před zápasem řekli. Chápu trenéra, že to řešil tak, jak to řešil.

Přesto, jde stále ještě o přípravu a pak už šla hra nahoru. Co pozitivního vám duel ukázal?
Druhá, třetí třetina, to už bylo to, co chceme hrát. Hodně soubojů, začali jsme bruslit a dokázali jsme dostat soupeře pod tlak. Od toho se můžeme odrazit směrem k dalším zápasům.

Čekají vás ještě dva přípravné zápasy v rakouském Grazu. Co od nich očekávat? Na co se mužstvo zaměří?
Do konce týdne nás čekají intenzivní tréninky, budeme se hodně věnovat bruslení a turnaj v Rakousku pro nás bude generálkou na extraligový start. V přípravě se obecně soustředíme na kondici a chceme hrát silový hokej.

Je už v kabině cítit, že extraligové boje se blíží? Vnímáte třeba nějakou větší nervozitu, očekávání?
Takhle to nevnímám. My se snažíme pojmout každý zápas tak, jako bychom už byli v sezoně. I trenér to po nás chce, abychom ke každému zápasu přistoupili maximálně zodpovědně. Samozřejmě cítíme, že dnes jsme měli rezervy, ale zatím byl kouč s přípravou celkem spokojen, až dnes nám to bohužel nevyšlo.

V čem je podle vás aktuální Sparta jiná, než ta z minulé sezony? Vy můžete srovnávat...
Každý trenér má samozřejmě svůj přístup, svoje metody. Dá se říci, že hrajeme úplně jinak než dřív, je to mnohem náročnější systém, ve kterém chceme více dohrávat souboje, více napadat, ale zatím se nám to vyplácí.

Jaké to vlastně je mít za zády takovou legendu, jakou je Uwe Krupp?
Je to především hodně sympatický trenér, ze kterého sálá pozitivní energie. To se pak logicky přenáší i na nás hráče, což je super.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!