11. 4. 2022 Daniel Ryl

Jandač po postupu: Tým si vítězství urval

V roce 2016 dovedl náš tým do finále proti Liberci, o šest let později čeká trenéra Josefa Jandače další finále - tentokrát proti Třinci. "Obrovsky silné mužstvo s výbornými individualitami a organizací hry. Máme týden, abychom se na ně připravili," nabádal bezprostředně po utkání před kamerami České televize.

Utkání bylo nezvykle bohaté na vyloučení a šarvátky, že ano?
Tohle je prostě play off. Byli jsme hodně nedisciplinovaní, zápas nám vyhráli hráči na oslabení s brankářem. Tým si vítězství urval.

Jak bylo těžké udržet tým v klidu, když emoce jely naplno?
Myslím, že hodně vyloučených nešlo za žádné tvrdé zákroky, spíš nesmyslné fauly. Měli jsme tam i dvě technická vyloučení za špatná vhazování, takže takových faulů bylo víc. Byli jsme takoví nervózní.

Ústředním lídrem postupu byl Filip Chlapík, souhlasíte?
Filip hrál dobře celou sezonu, hraje skvěle i v play off. Vždycky je dobré mít takové hráče na své straně.

Utkání nedohrál David Tomášek, bude fit?
Zatím nevíme, uvidíme. Utkání dohrát nemohl, ale teprve uvidíme, co s ním bude dál.

Zmínil jste také Júlia Hudáčka, začne i finále?
Uvidíme. (usmívá se) Július chytal fantasticky, proto v brance zůstal. Matěj ale odchytal čtyři výborné zápasy proti Liberci a pomohl nám do semifinále, takže si práci rovnoměrně rozdělili.

Co čekáte od Třince?
Třinec dlouhodobě prokazuje vynikající výkonnost. Mají obrovsky silné mužstvo s výbornými individualitami a organizací hry. Máme týden, abychom se na ně připravili. Víme o jejich kvalitách, navíc umí play off hrát. Je potřeba se vyvarovat věcí jako dneska, protože proti Třinci by se nemusely vyplatit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ze Sparty do zámoří: Vzpomínám jen v nejlepším!

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!