30. 11. 2009 Pavel Hrdina

Jakub Koreis se zabydlel v první lajně

P r a h a - Trenéři ho nasadili do první formace, on se odvděčuje pravidelnými bodovými příděly. V neděli přispěl nahrávkou a gólem k 3. letošní výhře Sparty nad brněnskou Kometou. „Vítězství jsme si vybojovali, vůbec to nebylo jednoduché,“ popisoval zápas útočník Jakub Koreis.

Vysoký útočník byl už u první branky Sparty. Přihrával na ni Brošovi bezprostředně po velké příležitosti Nováka s Ovčačíkem před Přikrylem. „Oni měli dvě obrovské šance. Kdyby dali gól, zápas by se nejspíš vyvíjel jinak. My jsme z toho se štěstím ujeli a dali hned góla,“ zdůraznil prvek štěstí při typické situaci „nedáš-dostaneš“.

JAKUB KOREIS
Jakub Koreis
V posledních zápasech pětadvacetiletý hráč sbírá body v první formaci, spoluhráče Broše s Kratěnou si nemůže vynachválit: „Já jsem rád, že s nimi můžu hrát, to je radost. Před pauzou jsme měli několik zraněných hráčů, volba padla na mě a měl jsem možnost s nimi trénovat celou reprezentační přestávku. Pak jsem s nimi naskočil na první zápas, dařilo se nám, tak nás trenéři nechali pohromadě. Jsou to zkušení hráči, kteří vám na ledě pomůžou. Cením si té šance, kterou jsem od trenérů dostal a doufám, že se tam udržím co nejdéle.“

Celá formace byla i u páté sparťanské branky. „Ondra Kratěna nahrál Brošákovi, ten s tím šel na bránu. Zkoušel zakončit, brankář to chytil. Já jsem tam jenom dojel a doplácl jsem to dovnitř,“ popisoval šťastný střelec.

Po kvalitním, ovšem bodově nulovém výkonu ve Vítkovicích chtěla Sparta napravit dojem a vrátit se k pohodě předchozích zápasů. „Brno se zlepšuje a myslím, že zvlášť doma některým mužstvům body ještě sebere. Jako všichni chceme vždycky vyhrát a kdybychom prohráli na hřišti posledního, tak by to byly ztracené body. My jsme si vítěztví ovšem vybojovali, nebylo to vůbec jednoduché,“ upozorňoval dvoubodový forvard.

Co se děje s Kometou? Svou roli podle Koreise hraje i nervozita mužstva, kterému jde o každý bod: „Nehráli tak špatně, jak napovídá výsledek. Leží na nich taková deka, vůbec jim to nezávidím. Minulé kolo v Litvínově vedli 2:0 a nakonec ještě dostali gól minutu před koncem a prohráli. Nějaká nervozita a křeč tam určitě bude a pak se v utkání projeví.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!