26. 2. 2014 Daniel Ryl

I. Rachůnek: Rozhodla efektivita při brejcích

Při vysokém vítězství nad Brnem nechyběl na ledě ani zkušený IVAN RACHŮNEK a v úterním duelu patřil k vůbec nejlepším hráčům Sparty. Svůj parádní výkon korunoval jednou brankou a už potřetí v sezoně dokázal skórovat při vlastním oslabení. "Těch šancí bylo už více, ale ty tři góly beru," připustil zkušený forvard.

Začátek utkání byl velmi svižný z obou stran, ale nakonec se radovala pouze Sparta. Jihomoravskému celku nastřílela sedm branek a získala zasloužené tři body. "Těžko bychom si mohli představit lepší zápas, když to bylo herně tak vysoko," těšilo po utkání Ivana Rachůnka. Podle zkušeného forvarda rozhodla první třetina. "V první třetině jsme byli velmi efektivní a proměnili skoro všechny brejkové situace, což asi rozhodlo."

Ivan Rachůnek

Zejména začátek duelu byl z obou stran velmi divoký a oba týmy měly po olympijské přestávce velkou chuť do hokeje. "Chuť je tam vždycky, ale někdy to po té pauze prostě nejde," přiznává starší z bratrů Rachůnků. "Tentokrát nám to vyšlo a jsme za to jedině rádi, protože jsme na to kladli velký důraz." Specialistovi na oslabení se utkání vydařilo a právě v početní nevýhodě přidal svou osmou branku sezony a zároveň třetí gól vstřelený v oslabení.

"Bude to nejspíš tím, že na ty situace chodím často," nehledá za tím nic speciálního. "Na oslabení jsem nasazovaný už několikátou sezonu v řadě." Jedno z okének se Brnu vymstilo. "Týmy si to vzadu tolik nehlídají a okénka tam vznikají. Třikrát už se mi to podařilo využít, i když těch šancí bylo víc, ale jsem za to rád."

Bývalý reprezentační forvard nastupuje po boku Tomáše Divíška a Lukáše Klimka, který s ním několikrát za zápas ujíždí do přečíslení z druhého křídla. "Určitě je pro člověka lepší, když ujíždí ve dvou a má více možností," přiznává Rachůnek. Zároveň ale odmítá, že by právě jeho lajna byla speciálně brejkovou. "Není to jenom o nás. Ukazuje to obraz hry, kterým se chceme prezentovat a doufáme, že se nám to bude dařit i dál."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest