7. 10. 2009 Tereza Velikovská, Vojtěch Honzík

Hynek o porážce v Plzni

Sparťanský trenér Pavel Hynek se vrátil do svého minulého působiště, tentokrát ovšem stál na střídačce hostů. Zatímco při prvním měření sil v letním Tipsport Cupu byla úspěšnější Sparta, ve 13. kole extraligy byli po zápase spokojenější hráči Plzně, kteří zvítězili 3:2.

Návrat do Plzně byl pro trenéra Hynka příjemný, domácí kotel dokonce na začátku zápasu vyvolával jeho jméno. Se samotným utkáním už ale tak spokojený být nemohl. „Počítal jsem s tím, že pojedeme domů s nějakými body. Takže nakonec smutný odjezd,“ litoval kouč Holešovických.

Trenér Pavel Hynek

Zápas se přitom nevyvíjel pro hosty vůbec špatně, vždyť dvakrát vedli. Nejprve po úniku v oslabení, který přesně zakončoval Jaroslav Hlinka, poté v závěru první třetiny po brance Petra Tona. Domácí ale dokázali pokaždé odpovědět a v 52. minutě se dostali poprvé v utkání do vedení, které už udrželi až do závěrečné sirény. „Už před utkáním jsme očekávali spíš boj, než pohledný hokej. Věděli jsme, že bude dominovat nasazení,“ popisoval kouč předzápasová očekávání.

Klíčovým faktorem, který ovlivnil výsledek celého utkání, byly bezpochyby přesilové hry. Plzeňští proměnili hned tři, Sparta ani jednu ze sedmi nabídnutých. Opět se tak ukázala jedna z dlouhodobých slabin Sparty v této sezóně. „Rozdílový gól Plzně byl ve větší efektivitě přesilovek domácích. To nám dnes chybělo k lepšímu výsledku,“ konstatoval trenér.

Spartu zkrátka stále trápí koncovka, ze 13 zápasů skončilo sedm remízou po základní hrací době. „Měli jsme řadu dobře rozehraných duelů, ale stejně jako dnes nás zradily přesilovky. Mám stále v paměti střetnutí s Libercem, kdy vedeme 2:0, máme přesilovku 5 na 3, a nakonec jsme rádi za druhý bod v prodloužení. Naše produktivita by měla být na úplně jiné úrovni,“ ví dobře Hynek.