28. 9. 2009 Petr Schwank

Hráli jsme špatně, přiznává Vykoukal

P r a h a - Skončit zápas s pěti góly ve vlastní síti pocuchá nervy nejednomu obránci. I zkušený zadák Jiří Vykoukal po duelu s Třincem zpytoval svědomí. Sparťané podobně jako v utkání s Karlovými Vary velmi brzy inkasovali dvě branky a celý zápas museli dotahovat vyšší skóre hostů.

Příčiny sparťanského fiaska hledal po zápase i jeden z nejzkušenějších hráčů v kabině Holešovických, obránce Jiří Vykoukal. Už proti Energii hýřil aktivitou, karlovarského gólmana permanentně zasypával dělovými projektily od modré čáry. Tutéž strategii praktikoval i v zápase s Třincem, bohužel bez většího úspěchu.

Jiří Vykoukal

„Udělali jsme hodně chyb v obraně, a oni nás za to trestali,“ zdrceně okomentoval průběh zápasu osmatřicetiletý obránce. Rychlé góly v úvodu Spartu trápily nejen v duelu s Vary, ale také s třineckými Oceláři. „Minule nám soupeř utekl na 2:0, tentokrát dokonce na 3:0.“

Pražané se s nepřízní osudu vyrovnávali srdnatě, za stavu 3:0 pro Třinec se ještě zmohli na odpor a zápas zdramatizovali. Jenomže za stavu 3:2 soupeř vsítil čtvrtou branku a definitivně rozprášil veškeré snahy domácích. „Padl nám tam rychlý gól ve druhé třetině, navíc se nám nedařily ani přesilovky,“ vzpomíná Vykoukal na dlouhé minuty početních výhod, jež sparťané nedokázali přetavit v gól.

„Na závěr jsme ještě měli nějaké šance, Ondra Kratěna jel sám na bránu,“ pátrá ostřílený zadák po pozitivech. „Možná, že kdyby dal gól, mohli jsme s tím ještě něco udělat,“ uzavírá. Sparťané mají možnost odčinit porážku 29. září v Litvínově, se kterým sehrají zápas v rámci 10. kola O2 extraligy.