23. 3. 2024 Alžběta Žižková

Hrabík: Věřím, že postup je teprve začátek!

Z Chance ligy do juniorky a zpět? Žádný problém. Útočník Ondřej Hrabík bojuje s Litoměřicemi v semifinále playoff, odkud si odskočil pomoci juniorce kvůli zranění Tomáše Holečka, a hned v rozhodujícím čtvrtfinále v Jihlavě pomohl k postupu třemi body. „Je to skvělý pocit. Rozhodně ale nekončíme a věřím, že tohle je teprve začátek,“ neskrýval po zápase radost z postupu mezi nejlepší čtyřku, kde narazíme na Karlovy Vary, anebo Kometu v případě jejího postupu.

Jak chutná postup do semifinále?
Je to skvělý pocit. Možná jsme si to na konci trochu zbytečně zkomplikovali, ale dokázali jsme prodloužení urvat. Rozhodně ale nekončíme a věřím, že tohle je teprve začátek.

Může být zbytečné zkomplikování z konce třetí třetiny varovným prstem do dalšího průběhu playoff?
Určitě. Myslím si, že například to, co udělal Oli Samson, už se nestane. Uvědomil si, že udělal chybu. Ale ukázali jsme, že jsme silný tým, a i když uděláme takovouhle blbost, tak nás to nepoloží a dokážeme se semknout a vyhrát.

Zápas byl z celé série tím nejvyrovnanějším, co nakonec rozhodlo v náš prospěch?
Celý zápas jsme dokázali hrát naši hru. Myslím si, že jsme ukázali, že jsme byli celkově lepším týmem. Jihlava už byla hodně pod tlakem, protože musela vyhrát. My jsme si jenom počkali.

Byl stěžejní zejména výkon brankáře Šimona Vedrala, který Jihlavě ukradl minimálně tři góly a v prodloužení vychytal trestné střílení?
Vedrošovi se moc povedla celá série. Můžeme mu jenom děkovat, chytá opravdu skvěle.

Jak je pro tebe náročné kombinovat playoff ve dvou týmech? Během pěti dnů budeš mít spolu se semifinále Chance ligy dokonce čtyři zápasy!
Už jsem si zvykl, mám to takhle celou sezonu. Juniorské playoff je trochu něco jiného, budu se muset více přizpůsobit rychlosti a hře, ale už mi to nedělá problém.

Do semifinále se zatím nabízí dva soupeři, Kometa nebo Karlovy Vary. Přál by sis někoho raději?
Nevím, jestli bych si chtěl někoho přát. Pokud vydržíme hrát takhle, můžeme porazit kohokoliv. Kdybych si ale měl vybrat, zvolil bych Energii.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!