27. 10. 2023 Daniel Ryl

Horák: Zlepšili jsme pohyb a hru s pukem

V Českých Budějovicích jsme vstoupili do druhé čtvrtiny základní části přesvědčivým výkonem a vítězstvím, pod které se gólem a asistencí podepsal útočník Roman Horák. „Hokej je týmová hra, jsem rád, že jsme vyhráli. Lépe jsme bruslili a hráli lépe na puku, proto jsme vyhráli,“ těšilo nejproduktivnějšího sparťana na startu sezony.

Skvělý nástup nezabrzdil ani vedoucí gól Motoru, byla naše rychlá odpověď rozhodující?
Když inkasujete ve vlastní přesilovce, není to dobré. My jsme ale zůstali klidní a za pár vteřin vyrovnali, což pro nás bylo dobré. Ukázala se síla mužstva, že se z jednoho gólu nesesypeme a dokážeme vyhrát. Měli jsme dobrý pohyb, hráli jsme dobře s pukem a hlavně jednoduše. Doufám, že v tom budeme pokračovat!

Cítíš, že jsme utkání měli pod kontrolou, i když se Motor postupem času zlepšil?
Myslím, že jsme zápas kontrolovali. Samozřejmě jsme si pár věcí řekli, například nám ke konci druhé třetiny tolik nevyšla přesilovka, což jsme si hned vyříkali.

Coby lídr bodování máš více než bod na zápas, dá se tempo udržet?
Když si všechno sedne, dá se to. (usmívá se) Já jsem tady ale od týmového úspěchu. Chci k němu pomoci nějakými individuálními body, ale hlavní je tým.

Čím si vysvětluješ, že se ti daří nejvíce právě proti Motoru?
Je to trošku paradox, protože se mi v Budějovicích vždycky hrozně těžce hraje. Je to pořád doma, kulisa je výborná a zápasy jsou pro mě furt specifický. Vždycky se to nějak sejde, že se mi proti Motoru bodově daří.

I ty se zapojuješ do skvělých oslabení, ač méně než vloni. Co za fantastickou úspěšností stojí?
Máme na oslabení kvalitní hráče. Kluci odvádí výbornou práci. Když tam jdou, mají energii, blokují střely a zatím je to z jejich strany parádní. Proto není potřeba, abych tam chodil já. (usmívá se)

Čtvrtinu základní části jsme zvládli úspěšně, souhlasíš?
Cíl je první čtyřka, ale chceme jít i výše! Chceme hlavně předvádět dobrý hokej, který bude účelný a bude nás i bavit. V průběhu sezony se chceme zlepšovat a připravit se na playoff.

Co čekáš od nejbližších zápasů proti Třinci a v Pardubicích?
Oba týmy patří mezi největší adepty na titul. Zápasy budou asi trošku těsnější, ale nesmíme snižovat kredit Budějovic, protože před zápasem byly na pátém místě.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru