3. 12. 2021 Petr Pavlík

Hlinka: Zápas jsme absolutně nezvládli

Dveře sparťanské kabiny zůstaly po utkání hodně dlouho zavřené. Dřív než hráči předstoupil před novináře sportovní manažer a asistent trenéra Jaroslav Hlinka. „Pozitiva se hledají těžko. Sezona ale tímto zápasem nekončí. Musíme bojovat dál,“ uvedl po utkání.

Jak byste zhodnotil hodně nepovedený zápas se Zlínem?
Vstup do zápasu byl z naší strany všelijaký, Saša pochytal hodně šancí Zlína, přesto jsme se dostali opakovaně do vedení. Ještě v půlce zápasu jsme měli zápas relativně pod kontrolou. Poslední třetina ale byla bohužel z naší strany katastrofa. Prohrála nám zápas.

Nemohli jsme podcenit soupeře?
Ne, to ne. Upozorňovali jsme kluky od rána, dvakrát jsme jim opakovali, že nejsme v pozici, abychom kohokoliv podceňovali. Věděli jsme, že je Zlín houževnatý. Poslední kolo s Plzní nehrál vůbec špatně, dokázali porazit i Třinec. Bohužel jsme si měli zápas lépe pohlídat. Závěr jsme absolutně nezvládli.

Co je teď potřeba udělat pro to, aby se podobný výkon neopakoval?
Musíme si teď zápas co nejpodrobněji rozebrat. Zápasy jdou v rychlém sledu, v neděli nás čeká Kladno. Musíme se koukat co nejvíc dopředu, ale k tomuto zápasu se v sobotu určitě ještě vrátíme. Sezona nekončí, musíme bojovat dál.

Cítíte, že vliv na výkony může mít i stále hodně obsáhlá marodka?
Určitě furt cítíme, že nám několik klíčových hráčů chybí. To nic nemění na tom, že takový zápas bychom měli vyhrávat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým