3. 1. 2024 Daniel Ryl

Hlinka: Podepsat oba gólmany bylo stěžejní

Sportovní vedení už skládá kádr pro příští ročník, a protože některým hráčům končí smlouvy, začíná období vyjednávání. "Gólmani jsou základní stavební kámen, navíc nám dokazují, že si spolu rozumí a jsou extraligová extra třída," pochvaluje si sportovní manažer Jaroslav Hlinka, který po návratu ze Spengler Cupu nevyloučil pohyby v kádru i kvůli zraněním.

Jste se změnami v kádru opatrnější, když se týmu bodově daří a v tabulce je druhý?
My jsme po výsledkové stránce poměrně spokojeni. Po posledních letech, kdy jsme měli před Vánoci herní i výsledkové problémy, které jsme museli později dohánět, jsme až na výjimky bez výraznějších výkyvů. Mužstvo stabilně boduje, což jsme si před sezonou přáli.

Dělají vám vrásky zranění Joshe Kestnera s Janim Lajunenem, kteří měli skvělou formu?
Komplikace je to určitě velká, protože se nejedná o krátkodobé zranění. Josh je spíše bodový a koncový hráč se skvělou střelou, zatímco Jani je neskutečný pracant a tvrďák, takže nám oba dva velmi chybí v rozdílných aspektech. Jejich absence je velký zásah do sestavy a obrovská ztráta. Doufáme, že se dají dohromady.

Vy jste osobně vyrazil na Spengler Cup, vyhlížel jste případné posily?
Samozřejmě mapujeme hráče, kteří by mohli být na konec sezony volní, ale musím k tomu přistupovat citlivě. Máme zraněné hráče, kteří se budou postupně vracet. Trh ale určitě sledujeme, a když se objeví zajímavá příležitost, můžeme po někom sáhnout.


Další prodloužené kontrakty budou přibývat

Fanouškům jsme pod stromeček nadělili prodloužení obou gólmanů i Romana Horáka. Bylo pro vás udržení této důležité trojice priorita?
Podepsat oba brankáře bylo naprosto stěžejní! Gólmani jsou stavební kámen každého týmu. Oba kluci nám navíc dokazují, že si rozumí a oba dva jsou extraligová extra třída. Jsme rádi, že jsme se s oběma dohodli. Co se Romana týká, ten je tahounem našeho útoku a pro náš tým naprosto nepostradatelný, takže jsme ho chtěli udržet.

V posledním roce smluv jsou také Míra Forman a Honza Buchtele, budete se bavit i s nimi?
K oběma se určitě dostaneme. Aktuálně pro nás byli priorita oba brankáři, jelikož by řešili případné nabídky odjinud, kdybychom s nimi nepočítali. My jsme se ale s oběma dohodli strašně rychle, zájem byl oboustranný. Jsme moc rádi, že jsme si plácli.

Co Vladimír Sobotka a Michal Kempný?
U Vládi je vše na dobré cestě. S Michalem jsme v nějakém počátečním kontaktu, ale věřím, že také s ním se brzy dohodneme.

Dělají vám radost výkony našich mladých hráčů?
Kuba Konečný je jedním z hráčů, kterým smlouva končí. Do jednání o pokračování jsme ještě nevstoupili, ale zájem o něj samozřejmě máme! Petr Hauser začal dostávat prostor a byli bychom rádi, kdyby u nás působil i v dalších letech. To stejné platí třeba o Davidu Vitouchovi, jenž má smlouvu na příští rok, ale aktuálně je bohužel zraněný. Myslím, že další šance si zaslouží i Tomáš Tomek, stejně tak Michael Krutil, kterého přibrzdilo zranění. Kdyby se tito kluci nezranili, zápasů měli určitě víc.


Chceme hrát tvrdě, ale tresty akceptujeme

Komplikací jsou i disciplinární tresty, což se čerstvě týká Davida Němečka. Přemýšleli jste, že byste se proti pětizápasovému trestu odvolali?
Budu mluvit čistě za sebe. My trest akceptujeme, protože zákrok byl hodně tvrdý a z mojí strany i nešťastný. Němu znám dost dobře, určitě nechtěl nikoho úmyslně zranit. Celá situace je nešťastná, protože kdyby se puk odrazil jinak a Něma v poslední vteřině uhýbal, možná by z toho vyšel jako blbec, protože by Karel Plášek jel sám na branku.

Je to pro obránce složitá situace?
V tuhle chvíli a okamžiku je těžké zákrok správně vyhodnotit tak, aby se tomu člověk vyhnul. Takové zákroky ale neschvalujeme, protože jsou nebezpečné. Trest byl zasloužený, protože úder vypadal ošklivě. Musíme hráče chránit, ať hrají za kohokoliv.

Jste vůči těmto trestům Ondry Mikliše nebo Davida Němečka tolerantnější, protože patří k jejich stylu hry, který po nich vyžadujete?
Chceme hrát tvrdě. Od kluků jako Ondra nebo Něma tvrdost vyžadujeme, proto tady jsou. Je to jejich hokejový naturel, jsou to tvrďáci, které potřebujeme. Tresty samozřejmě neradi vidíme, klukům připomínáme, ať jsou tvrdí a zároveň hrají fér. Zákroky za hranou nepodporujeme, ale občas se něco takového stane.

>>>ŠANCE PRO MLADÉ SPARŤANY! VYPOMŮŽOU ÁČKU<<<


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým