7. 11. 2022 Marek Táborský

Hlinka: Nového trenéra jmenujeme brzy

Po utkání s Pardubicemi čelil spolu s parťákem Petrem Tonem spoustě otázek novinářů. Sportovní manažer Jaroslav Hlinka ubezpečuje, že jmenovat nového trenéra chce co nejdříve. "Věřím, že se z této situace dostaneme a půjdeme nahoru," uvedl.

Nedělní zápas jste odtrénovali spolu s Petrem Tonem a Františkem Ptáčkem. Jaký jste z něj měl dojmy?
Nehráli jsme vůbec špatný zápas. Bohužel se projevilo to, že nejsme v herní pohodě. Pardubice jsou naopak v laufu, vyhrávají. Konec si zkušeně pohlídali. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme byli jasně lepší a měli odskočit. Bohužel jsme neproměnili přesilovky, naopak z jedné inkasovali. To bylo rozhodující.

Šlo za jediný den něco změnit?
To opravdu moc nejde. Kluci zápas odmakali, nedá se jim moc co vyčíst. Nejsme úplně v pohodě, to se projevilo.

Budete se snažit jmenovat nové trenéry co nejdříve?
Je to první krok. Musíme ho vybrat co nejdříve, aby měl čas s týmem pracovat. Druhým bude dobře trénovat během pauzy a hodit tohle špatné období za hlavu. V kabině jsou charakterově správní kluci a vynikající hráči. Je třeba přijít na to, kde je hlavní problém. A odstranit ho.

Jsou na pořadu dne i hráčské výměny?
Zásadní je teď nový trenér. Až poté se uvidí, i po konzultaci s ním, zda bude cítit, jestli budou trejdy potřeba.

Cítíte zodpovědnost za výsledky i s Petrem Tonem, s nímž jste tým i trenérský tým skládali?
Samozřejmě. Je to naše zodpovědnost. Vůbec se jí nezříkáme. Sezonu ale rozhodně nebalíme. Věříme, že se z této situace dostaneme.

Od šestého místa jsme pouze pět bodů.
Jsem přesvědčený o tom, že mužstvo máme dobré. Je tu spousta hráčů, kteří tu loni hráli finále. Tušíme, kde problém je. Musíme na něm pracovat. Hráči jsou si vědomí toho, že situace není ideální. Spoustu věcí si mezi sebou vyříkali. Máme teď přes týden čas. Věřím, že se situace spraví.