19. 9. 2014 Jiří Liebreich

Hlinka: Není čas věsit hlavy, ale je to blbý

Domácí výhra 3:1 nad Plzní stále čeká na svou sestřičku. Holešovickým se zápas v Karlových Varech nepovedl, v lázeňském městě padli po jednoznačném průběhu 1:4. Porážku na západě Čech okomentovali JAROSLAV HLINKA a PETR KUMSTÁT, kteří se shodují na tom, že je potřeba spojit síly a jako tým vyhrát derby. "Jsme jeden tým, neklopíme hlavy," zdůrazňuje Kumstát.

Co rozhodlo nepovedené utkání na západě Čech?
Tentokrát rozhodovaly přesilovky, dostali jsme v nich až příliš branek. Na obrat jsme sílu neměli.

Jaroslav Hlinka

Je těžké udržet si dobrou náladu po třech porážkách v řadě?
Ideální to není. Také takovéhle chvíle v sezoně přijdou. Je to blbý, že je to na začátku, protože start je vždy důležitý. Nám se ale nepovedl. Není čas na věšení hlav, zítra máme trénink, v neděli je derby. Každý si to musí v hlavě srovnat sám a takhle přijít na trénink i zápas.

V čem byl soupeř lepší?
Dokázal vstřelit více branek. Ve hře pět na pět si nemyslím, že by měly Vary mnoho šancí, ani my jsme jich moc neměli. Rozhodly přesilovky. Nám nevyšly, protože jsme je hráli blbě.

Jak se vrátit k vyhrávání zápasů?
Doufáme, že to bude příští zápas, kterým to zlomíme. Musíme se dobře připravit na těžké derby. Slavia bude zřejmě v lepším rozpoložení, to je ale v derby jedno.

Hraje roli i fakt, že si nový tým stále ještě sedá?
Souhlasím. Nemyslím si ale, že jsme měli loni nějaký famózní začátek. V prvních čtyřech utkáních jsme dvakrát prohráli. Začátek jsme si ale představovali jinak. Je před námi ale dalších čtyřicet osm kol. Každý musí začít sám u sebe, potřebujeme mnoho věcí změnit.

Kumstát burcuje: Zlomíme to jako tým

Petr Kumstát

Jak těžké se bude v současném rozpoložení soustředit na nedělní pražské derby?
Musíme hrát úplně jinak. Sami vidíte, že nám to vůbec nejde. Ve hře nemáme nic dobrého. Máme dva dny na to, abychom se dali dohromady a začali makat trochu jinak.

Nyní je zřejmě na místě se víc soustředit na sebe, než na Slavii…
Je to tak, problémů máme hodně. Především se musíme zlepšit.

Například?
Úplně všechno.

Jak reagovali trenéři po zápase?
Trenéři jsou zklamaní stejně jako my. Jsme ale jeden tým a neklopíme hlavy.

Jakou hraje roli velké letní obměnění týmu?
Ani s Plzní nebyl výkon nijak ideální, nebo dokonce dobrý. V Lize mistrů jsme podávali dobré výkony, hráli jsme pěkný hokej. Teď jakoby to úplně zmizelo se začátkem sezony.

Sám zůstáváte na nule vstřelených branek, jak z toho ven?
Sami to vidíte, trápím se, z mé strany to je mizérie. Zlomit to ale musíme – my všichni jako tým.