2. 12. 2009 Tereza Velikovská

Hanzlík načal proti Pardubicím druhou pětistovku

Obránci Janu Hanzlíkovi byl předán pamětní dres za 500. zápas v extralize, který odehrál v neděli v Brně.

Jeden z dlouholetých členů sparťanské defenzivy Jan Hanzlík odehrál v neděli v Brně své pětisté utkání v nejvyšší české soutěži. Po zápase s Pardubicemi, kterým započal další pětistovku, mu byl předán pamětní dres se symbolickým číslem 500.

Jan Hanzlík

Do Sparty přišel sedmadvacetiletý bek v juniorském věku v roce 1999, v sezóně 2000/2001 se poprvé objevil v dresu A mužstva. A na svůj premiérový start v nejvyšší soutěži dosud nezapomněl: „Určitě si ho pamatuji. Bylo to se Vsetínem, za který ještě hrál Jirka Dopita. Naskočil jsem, když mi bylo sedmnáct let.“

V nedělním zápase s brněnskou Kometou naskočil k extraligovému utkání číslo 500, sám o tom ale nevěděl. „Statistiky si nevedu. Dozvěděl jsem se to až dneska, když mi řekli, že dostanu dres. Bylo to překvapení,“ popisoval Hanzlík slavnostní akt po domácím souboji s Pardubicemi. V tom Sparta podlehla 2:3 na samostatné nájezdy. „V předposlední minutě jsme dostali gól, v poslední srovnali. Bod tedy určitě bereme. Ale chtěli jsme minimálně dva, takže zklamání,“ litoval oslavenec.

V barvách holešovického klubu vybojoval během devíti sezón jako stabilní člen kádru tři tituly. Jako největší úspěch ve své kariéře jmenoval Hanzlík ten z roku 2005/2006. „Nejhezčí byl ten druhý, kdy jsme vyhráli doma se Slavií. To bylo nádherné. Ale každá výhra ve výborné atmosféře na Spartě je pro mě zážitek,“ chválil obránce kulisu, kterou vytváří fanoušci. Vzpomenout si na svůj nejpovedenější zápas mu už dalo dost práce: „Z pozice obránce moc gólů nedávám, asi si nevzpomenu.“

Letošní statistiky:

29 zápasů

5 kanadských bodů (2+3)

+7 v hodnocení +/-

22 trestných minut

Před sezónou měl Hanzlík nakročeno k odchodu ze Sparty, nakonec se ale pražskému celku znovu upsal. „Určitě toho nelituji. Byl jsem na odchodu, chtěl jsem zkusit zahraničí. Nakonec jsem zůstal ve Spartě a jsem za to rád. Chtěl bych tu dostat ještě několik dresů s nějakým číslem,“ žertoval mladoboleslavský rodák. A jak reálně vidí tisícovku? „Kéž by,“ pousmál se.

Díky získanému bodu se Sparta bodově dotáhla na rivala ze Slavie, s kterým sehraje v pátek atraktivní derby. Stejně bodů mají i České Budějovice. Sparta figuruje díky lepšímu skóre na šesté příčce a pomalu stoupá tabulkou. „Pomalu se drápeme nahoru, určitě bychom chtěli být na konci základní části v první pětce. Pomalu se stabilizujeme, bohužel nás brzdí častá zranění. Musíme jít od zápasu k zápasu, protože se na nás zezadu tlačí další týmy a ti vepředu vyhrávají. Musíme každý zápas bodovat,“ upřesnil Hanzlík na závěr ambice týmu.