24. 2. 2013 Jiří Liebreich

Hanzlík: Soupeř nás přejel, byl jasně lepší

P a r d u b i c e - Předposlední jednapadesáté kolo týmu z hlavního města nevyšlo. Pardubice bojující o předkolo play-off bojovali o každý puk, o každý centimetr na hřišti a zaznamenaly úspěch. Sparťané tak ze souboje s pardubickými hokejisty vyšli naprázdno. Dlouholetá opora Sparty JAN HANZLÍK komentuje nevyvedený zápas: "Soupeř nás přejel ve všech herních činnostech, po první třetině se prakticky nedal zastavit," objektivně chválí domácí převahu.

Jaké byly pokyny trenérů k první třetině před zápasem?
Šli jsme do zápasu jako do každého jiného. Věděli jsme ale, že Pardubice bojují o předkolo a budeme to mít těžké. My bojujeme o co nejlepší místo v elitní šestce. V první třetině jsme chtěli hrát na 0:0, to bohužel nevyšlo.

Co způsobilo, že byly Pardubice především v první třetině o tolik lepší, hokejovější?
Soupeř nás přejel v celém zápase. Ve všech činnostech. My jsme bohužel nastoupili do zápasu pod vlivem jisté šestky. Extraliga je natolik vyrovnaná, že si nemůžeme dovolit polevit ani o procento. Po první třetině, která se domácím povedla, byli Pardubice natolik nabuzené a bojovné, že už s utkáním nešlo nic dělat.

Jan Hanzlík

V posledním utkání zde v Pardubicích na tom nebyl ani jeden tým dobře, tehdy jste dokázali urvat vítězství. Dnes jste mohli být v relativním klidu, domácím naopak šlo možná o nejdůležitější body v sezoně. Jaký to mělo pro utkání vliv?
Říkali jsme si, že když se nám povede vstřelit první gól, tak soupeř znervózní. Chtěli jsme hrát hokej ze zabezpečené obrany jako v minulém zápase zde, chodit do rychlých protiútoků. Paradoxně to bylo ovšem úplně naopak, soupeř nás v úvodu přejel natolik, že už jsme se do zápasu nemohli vrátit.

Domácí šli štěstí naproti, byli v zápase lepší. I přes to, nemrzí vás několik šťastných branek domácích? Puky se dnes odrážely na domácí hole, viz branka po odrazu od mantinelu přímo před vaší odkrytou klec? Oslabení tří proti pěti jste hráli také dobře, pak ale přišel šťastný odraz domácích…
Pardubice nás přehráli, měli štěstí v neštěstí. V první třetině tam byly dva odrazy proti nám do prázdné branky, dva góly dal soupeř po šťastném odrazu. To ale není štěstí, to je jen následek toho, že si pro to domácí šli. Když děláte pro vítězství sto procent, tak se vám puky odráží… Takové mužstvo šlape, vede, štěstíčko je na vaší straně.

Nyní vás čeká poslední zápas základní části doma s Brnem, věříte si na soupeře, který bude muset zvítězit, jestli chce hrát předkolo? Čeká vás zřejmě podobně bojovný soupeř, jako dnes Pardubice…
Teď jsme po zápase, zítra si dnešní zápas pořádně rozebereme. Zápas s Brnem musíme hrát úplně jinak, bude to příprava na play-off. Nespekulujeme, jestli budeme mít výchozí pozici čtvrtou, pátou či šestou. Zítra na tréninku si celý tým sedne, rozebereme si příčiny dnešního neúspěchu. V zápase s Brnem musíme předvést takový výkon, který od nás bude třeba v play-off na domácích hřištích. Půjdeme do utkání na sto procent, budeme chtít vyhrát.

Pokud byste si měl vybrat soupeře do play-off z dvojice Třinec či Litvínov, kdo by to byl?
Já svůj tip nemám, vidím to tak 50/50. Třinec hraje útočný hokej, padá jim to tam, především potom Martinu Růžičkovi. Litvínov má zase Viktora Hübla a Františka Lukeše, doma hrají dobře. Nemá moc cenu vybírat, pokud budeme chtít postoupit, budeme pro to udělat v každém případě všechno. Možná by byl ale přeci jen Třinec o fous přijatelnější.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu