12. 9. 2023 Matyáš Kot, Petr Pavlík

Forman: Soustředění nás hodně stmelilo

Útočník Miroslav Forman vstupuje do nové sezony v dobrém rozpoložení. Těší ho vydařená příprava, ale také plnící se týmová kasa od nových posil za kapitánské céčko. „Kapitána máme za tři tisíce, asistenta za půlku. Musíme to nasbírat na začátku sezony,“ smál se a přiznal, že někteří cizinci byli z českého zvyku zprvu zaskočeni.

Už vyhlížíš začátek výroční sezony s velkými oslavami?
Těším se moc, příprava je téměř za námi a všichni jsme natěšení, už aby to začalo. Veškeré akce, jako je například Sparta vzdává hold, jsou skvělé a teď tomu nebude jinak. Máme připravené krásné výroční dresy, všichni se moc na oslavy těšíme.

Je o to větší motivace zlomit čekání?
Všichni víme, že je dlouhé. Extraliga je velice vyrovnaná, a když to někomu vleze do hlavy, je to těžké. Máme postupné cíle - po minulé sezoně si vyčistit hlavy, připravit se v letní přípravě a teď se dobře připravit na ledě. Chceme opravdu chytit začátek sezony a poté pouze pilovat základní část. Když budeme tyhle věci dodržovat, věřím, že budeme úspěšní.

S čím jdete do základní části, ze které postupuje dvanáct týmů?
Základní část není důležitá jako playoff, ale první čtyři místa v tabulce jsou naopak velice důležité. V základní části jde ale o určité návyky. Rozhodně to není tak, že základní část proplujeme, luskneme prsty a jsme nejlepší.

Cítil ses během letní přípravy dobře?
Nic mě nelimitovalo. Příprava byla skvělá, máme nového kondičního trenéra Ondru Ježka, ale třeba předešlý David Skřivánek byl také super. Oba chlapci jsou velcí profesionálové a myslím, že jsme skvěle připraveni.

Oživily přípravu netradiční cviky jako dechové cvičení na ledě?
Je to tak. Nejsem si jistý, zda to byla práce pana Grosse, nebo kondičního trenéra Ondřeje Ježka, ale bylo to pro mě, a troufám si říci, že také pro ostatní, něco nového. Bylo to velice zajímavé.

Naplňuje tě výsledkově úspěšná příprava optimismem?
Pořád je to jen příprava. Cílem bylo, abychom se dobře připravili a neměli jakékoliv zranění. V přátelácích jsme, až na ten poslední, hráli dobře, ač bych tomu nekladl velkou váhu, vypadá to, že jsme připraveni kvalitně.

Jak se usadili noví kluci?
Musím říct, že zapadli skvěle! Všem nám hodně pomohlo soustředění v Milevsku, kde jsme se hodně stmelili a vše si hezky sedlo.

Od začátku jste dostávali vy zkušenější hodně prostoru, vyhovovalo ti to?
Je pravda, že v minulosti dostávali v těchto prvních zápasech šanci hrát junioři. Teď tomu bylo jinak, myslím si, že se teď hrálo také méně přípravných zápasů, což mi vyhovuje. Díky tomu jsme se mohli sehrát.

>>>VSTUPENKY NA NÁVRAT LEGEND<<<

Kapitánské céčko v přípravě kolovalo kabinou. Bylo to přání hráčů, nebo trenérů?
Spíš je to otázka, jak naplnit týmovou kasu. (směje se) Ale samozřejmě je dobré vidět, jak hráči reagují a podobně. Ale další věc je, že kasu potřebujeme naplnit.

Jaká byla reakce takového Janiho Lajunena?
Když jsem za nim přišel, nejprve si myslel, že si dělám legraci, tak se mi vysmál. Co to ale viděl napsané na papíru, že musí zaplatit, tak ho smích přešel. Pochopil ale, že je to tu zvykem.

Nebyl stabilní kapitán Michal Řepík z tohoto zvyku trošku naštvaný?
Samozřejmě ho to mrzí, ale když vidí, jak se kasa plní, vezme to. (směje se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru