4. 3. 2022 Jakub Houžvička

Forman: Potvrdilo se naše sebevědomí

Miroslav Forman přispěl k vítězství na ledě Karlových Varů vítězným gólem a jednou asistencí, Sparta se tak ještě více přiblížila konečnému umístění v elitní čtyřce. „Je vidět, že si hokej momentálně užíváme a proto se dostavují také výsledky,“ pochvaloval si po zápase jednatřicetiletý útočník.

Karlovy Vary bojovaly o možnost účasti v předkole. Bylo to znát?
Ano. Ze začátku to byl těžký zápas, my jsme to ale takhle čekali. Víme, že Vary jsou mužstvo do brejků, dobře bruslí a jejich hokej je náročný, v první třetině jsme s nimi hráli nahoru dolů, povolili jsme jim dvě přesilovky a hra byla velice vyrovnaná. Naštěstí jsme dali první gól a tím se to zlomilo.

Bylo znát, že první třetina od vás na rozdíl od minulých zápasů nebyla ve velké pohodě, co jste si po ní v řekli v kabině?
Řekli jsme si, že musíme být hlavně trpěliví a nehrát s nimi nahoru dolů, věřit svému hokeji a šance následně přijdou, trošku zlepšit svůj pohyb. Myslím, že se potvrdilo naše sebevědomí a nezaváhali jsme.

Pět vítězství v řadě, z toho jsi ty v posledních čtyřech dokázal bodovat. Jak se z osobního hlediska cítíš?
Dobře, doufám, že mi to vydrží. V průběhu sezony jsem si prošel špatným obdobím, kdy jsem byl několikrát nemocný či zraněný, teď jsem ale konečně zdravý a cítím se výborně jak po fyzické, tak i psychické stránce. Hlavně si to přenést i následně do play off.

A z týmového hlediska? Chemie jak na ledě tak v kabině před play off vypadá dobře.
Je to tak, chceme, aby střídačka hodně žila, pořád se povzbuzovat. Je vidět, že si hokej momentálně užíváme a proto se dostavují také výsledky.

Dopomohl tomu také návrat hráčů znalých zdejšího prostředí, jmenovitě například Davida Tomáška?
Jasně, kluci zapadli výborně, Tomas (David Tomášek, pozn. red.) je tady skoro doma a vstřelil už několik pro nás důležitých gólů, v každém zápase se ukazuje jako výborná posila.

V Energii působí i spousta bývalých hráčů Sparty, bylo i tímto pro vás to páteční utkání speciální? Během zápasu probíhala nějaká komunikace s Jirkou Černochem.
Bývalí spoluhráči hrají všude možně, konkrétně s Jirkou jsme výborní kamarádi, v létě spolu jezdíme na vodu. Těším se na něj při každém možném setkání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky