3. 12. 2023 Marek Táborský

Forman: Potřebujeme dávat víc špinavých gólů

Dva zápasy, tři góly. Útočník Miroslav Forman v posledních utkáních září, naposledy pomohl dvěma trefami k výhře nad Karlovými Vary 3:0. "S Kubou Konečným a Radkem Mužíkem si na ledě dobře rozumíme," pochvaloval si po vítězství.

Gratulujeme k dalšímu skvělému zápasu. Dva zápasy, tři góly, vypadá to, že po 300. bodu ve Spartě chceš co nejdříve atakovat hranici čtyř stovek, je to tak?
Díky moc. Góly mi teď padají, cítím se dobře. Trochu jsem si odpočinul, když jsem byl doma nemocný. Mám teď dost sil. Jsem za ty góly rád.

Ani jeden z tvých gólů nebyl vítězný, přesto byly nesmírně důležité, tým uklidnily. Vyhovuje ti spolupráce s mladým Kubou Konečným?
Měli jsme spolu jeden trénink a předzápasové rozbruslení a už tam začala vypadat spolupráce na ledě slušně. Ve Varech jsme spolu nastoupili poprvé a bylo to super. Na ledě jsme si dobře rozuměli. Měli jsme několik šancí, ke kterým přispěl i Radek Mužík. Potřebujeme dávat i tyto „špinavé“ góly z prostoru před brankou.

Dá se vůbec výkonu ve Varech něco vytknout?
Pořád máme co zlepšovat. Měli jsme opět spoustu šancí. Pořád se musíme ještě víc tlačit do předbrankového prostoru. V tomhle ohledu se musíme zdokonalit.

Před zápasem uvedli mezi legendy karlovarského hokeje tvého bývalého spoluhráče Petra Kumstáta, oba kotle skandovaly jeho jméno.
Strašně mu to přeju. Troufnu si říct, že je to můj moc dobrý kamarád, se kterým jsem často v kontaktu. Byl to vynikající hokejista a skvělý člověk. Mrzí mě, že jsme se před zápasem nestihli potkat. Určitě mu ale zavolám a pogratuluju mu.

Ulevilo se ti, že ve druhém vzájemném utkání se nám podařilo přetavit enormním střeleckou převahu ve tři body?
Popravdě si první zápas moc nevybavuji, ale věděli jsme, proti jakému mužstvu hrajeme, jaké jsou jejich silné stránky. Je to rychlé, brejkové mužstvo. Na to jsme si dávali pozor. Měli jsme optickou převahu, ale trvalo nám strašně dlouho, než jsme odskočili o dvě branky. Byl to dobrý výkon, ale musíme zapracovat na koncovce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat