24. 10. 2017 Jakub Borovský

Forman: Málo střílíme, v koncovce byla křeč

Třízápasovou sérii domácích výher v řadě sparťané v úterý proti Plzni neprodloužili, v O2 areně podlehli indiánům 0:2. S kapitánským céčkem do utkání nastoupil MIROSLAV FORMAN. "Chceme vyhrát zápas a je nám jedno, jakým způsobem, prostě vyhrát. Máme ale dlouhodobě problémy, nedostáváme se do šancí. Je jasné, že se to snažíme zlomit, ale moc se to nedaří. Jinak než tvrdou prací to ale nezlomíme," řekl po zápase sparťanský útočník.

První dvacetiminutovka vám nevyšla podle představ, proč se ale nepodařilo v dalším průběhu vyrovnat?
To bych taky rád věděl. První třetina nebyla dobrá, tam jsme ztratili a pak se už hraje těžko, ještě proti takovému soupeři, jako je Plzeň. Ty dvě třetiny jsme odmakali, bojovali, zvedli jsme se hodně. Bohužel v koncovce byla křeč a ani jsme se dostali do žádných pořádných šancí.

V čem jste za soupeřem nejvíce zaostávali?
Málo střílíme na bránu, nedostaneme se do pozic, odkud padají góly. Když už vystřelíme, tak je to ze strany, nebo od modré, kdy gólman vidí. Tohle je zásadní věc, kterou se snažíme už dlouho změnit. Máme ale dlouhodobě problémy, nedostáváme se do šancí. Je jasné, že se to snažíme zlomit, ale moc se to nedaří. Jinak než tvrdou prací to ale nezlomíme.

Vy jste byl u druhého gólu, kdy se od vás odrazil puk za záda Samiho Aittokallia. Jak jste tu situaci viděl?
Šla střela do brankoviště, já neviděl puk, snažil jsem se to přiklepnout a bohužel jsem si dal vlastňáka, blbej gól.

Chybí v týmu po takových výkonech sebevědomí?
Je to tak, herně se nedaří a skoro celé to je o hlavě. Bohužel nevím, kdo z nás si momentálně věří. To se pak odráží na výkonu. Deka na nás padla, ale nikdo nám nepomůže, musíme se z toho vyhrabat sami.

Jak hodnotíte situaci, že teď několik utkání vynechá stabilní kaptián Jaroslav Hlinka?
Jarda se dohodl s trenéry na téhle variantě, je to jejich dohoda a my situaci bereme tak, jak je. My ještě budeme potřebovat Jardu v důležitější fázi sezony jak v kabině, tak na ledě.

Kapitánské céčko jste po něm převzal vy, vůbec poprvé v extraligovém zápase. Změnilo se tím pro vás něco?
Já jsem byl v kabině slyšet dost už před tím, nic se pro mě nemění. Chceme prostě vyhrát každý zápas a kdo má teď céčeko místo Jardy, není důležité. Možná to je pro mě větší zodpovědnost, ale céčko tady čeká na Jardu. Až se vrátí, bude kapitán, on je ten hlavní tahoun, lídr v kabině i na ledě. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým