2. 1. 2019 Martina Nová

Forman: Gól v závěru trestem za první třetinu

Pražané v zápase proti chomutovským Pirátům sahali po bodech. Dokázali vymazat dvougólové manko, ale gól devět vteřin před koncem třetí třetiny odvál veškeré naděje. Nejlepší hráč utkání a autor prvního gólu Sparty MIROSLAV FORMAN hledal těžko slova na současnou situaci týmu. „Je to nepříjemný. Nevím, co k tomu nyní říct. Upřímně, nejradši bych rozmlátil celou kabinu, ale to ničemu nepomůže,“ neskrýval svou nespokojenost s výsledky.

Nepodchytili jsme úvod zápasu, od druhé třetiny jsme už byli lepším týmem, ale v samém závěru bohužel dostali gól a na body nedosáhli. Co se k takové porážce dá říct?
Je to zkrátka trest za tu první třetinu. Nemůžeme hrát jen čtyřicet minut. Kdybychom hráli celých šedesát minut, vyhráli bychom první třetinu a mohli jsme v klidu zápas dohrát. Místo toho jsme si nechali hned dát tři góly, to se těžko dotahuje.

Nemohlo to být mírným podceněním? Chomutov se potácí u dna tabulky…
Jenže my jsme na dně skoro taky. Navíc se nám nyní vůbec nedaří, takže jsme je určitě nepodcenili. Musíme si ale každý sáhnout do svědomí, jak k zápasu přistupujeme. Takhle prostě není možný hrát v první třetině.

Oproti předchozím zápasům jsme si vypracovali celou řadu pokusů, jenže je nedokázali řádně proměňovat…
To je další věc. V tréninku jsme se na to sice zaměřili, víme, že nás to trápí delší dobu, jenže potom přijde zápas a je to pryč… Nevím, jestli jsme zbrklí nebo co… Nevím, čím to je. Koncovka nás trápí už delší dobu.

Podobně jsme na tom i s přesilovkami…
Ano i přesilovky nám nejdou. Ty jsou tragický, není k tomu co víc říct. Přesilovky rozhodují zápasy a ty naše jsou bída.

8
Miroslav Forman si v zápase s Piráty připsal celkem osm střel na bránu.

Gól devět vteřin před koncem asi jen dokresluje vaše momentální rozpoložení, že?
Asi to je obrázek naší situace...

Musí to být další velká rána pro psychiku. Už takhle na tom nejsme nejlépe, sahali jsme po bodech a měli šance…
Je to nepříjemný. Nevím, co k tomu nyní říct. Upřímně, nejradši bych rozmlátil celou kabinu, ale to ničemu nepomůže. Nejlépe bych hrál hned další zápas a získal ty body zpátky, ale musíme změnit hodně věcí.

Přestalo se vám dařit po první reprezentační přestávce a od té doby se hledáte. Co se od té doby přihodilo?
To kdybych věděl, tak se to pokusím změnit. Popravdě nevím, čím to je. Nemůžu říct, že bychom lítali ve vzduchu, to určitě ne. Ani se nejde vymlouvat na zranění, protože kádr máme kvalitní a široký. Těžko najít, kde nastal zlom, ale bohužel to teď není dobrý a musíme se z toho dostat.

Už několikrát padlo, že nehrajete to, co byste měli. Co tedy po vás trenér chce, abyste hráli?
Chce po nás jednoduchý přímočarý hokej. Tvrději si to nahodit, střílet více do brány. Tohle je to, co chceme hrát. Bohužel se nám to nedaří, nevím proč.

A je to styl, který vám sedí?
Máme fyzicky zdatné hráče, máme tu hodně kanadsko-amerických hráčů, takže si myslím, že by nám tento styl měl sedět.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!