30. 11. 2023 Matyáš Kot

Forman: Gól bych vyměnil za výhru

Útočník Miroslav Forman se po dvouzápasové absenci vrátil na led ve velkém stylu, když v první třetině svým 300. bodem ve Spartě vyrovnal skóre. "Zápas rozhodovaly maličkosti. Já jsem měl nějaké volno, takže jsem se cítil trošku lépe, ale kluci měli náročný program. Vymlouvat se na něj ale nemůžeme," připustil po těsné porážce 1:2.

Chyběl nám nějaký ošklivější gól?
Měli jsme se více tlačit do branky. S tímhle máme problémy, pracujeme na tom. Ty špinavé góly, jak se říká, nám občas chybí.

Dohnal nás náročnější program?
Je možné, že trošičku ano. Šance jsem tam ale měli, myslím si, že jsem třetí třetinu byli lepší tým, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Paradoxně až ve třetí třetině jsme měli nejvíce šancí. Hradec hrál dobře, byli v obranném pásmu nepříjemní, byli to dost těžké souboje. Ale jak říkám, šance byly.

Ale gólová akce byla povedená, že ano?
Zablokoval jsem naši střelu, kotouč se odrazil až do útočného pásma, kam Řepa jel, takže jsem se snažil do toho šlápnout. Viděl jsem, že můžeme mít situaci dva na jednoho. V útočném pásmu jsem dostal pěknou nahrávku, po které už jsem to měl jednoduché.

Oslabení zvládáme skvěle, ale nestojí nás fauly zbytečnou spoustu sil?
Je to tak. Někteří hráči jsou kvůli tomu více na ledě, takže si musíme dát pozor. Byli jsme vylučováni často.

Chyběl nám skvěle hrající Pavel Kousal?
Je to jeden z našich top hráčů. Takový hráč bude vždy chybět, myslím si ale, že máme natolik široký kádr, že ho dokážeme zastoupit, ale samozřejmě takový hráč chybí.

Stejně tak se musí projevit absence trenéra Hořavy, nebo ne?
Jarda Hlinka nahradil pana Hořavu výborně. Určitě ale pan Hořava chyběl, umí během toho zápasu rozpoznat a říct obráncům detaily.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší