1. 9. 2005 Lucie Vítková

Energie posledním soupeřem venku

Po krátkém odpočinku, který následoval po návratu mužstva ze Švýcarska, pokračují sparťané v přípravě na blížící se extraligový ročník. K předposlednímu zápasu, ale k poslednímu na ledě soupeře, zavítají do lázeňského města Karlových Varů, kde se postaví tamní Energii.
Karlovarská Energie už nechce být šedou myškou v dlouhém labyrintu, ale konečně se chce také poprvé přihlásit o slovo! O Slovo v podobě play off, které bylo prozatím v Karlových Varech jen otázkou nesplněných snů a maření předsezónních cílů. Letos to v lázeňském městě myslí opravdu vážně, v létě této metě podřídilo vše…

Prvním úkolem bylo sehnat gólmana. I když už to vypadalo beznadějně, vedení HC Energie se vytáhlo a sáhlo po rybě možná největší – na sever Čech přišel Roman Čechmánek. Vary mocně posilovaly hlavně v obranných řadách. Na soupisku přibylo hned šest obránců. Jmenovitě patří mezi posily Ustrnul, Řezníček, Němec, Duben, Kudělka a Macholda. Z útočníků je nový jen vsetínský Vak. Nade všemi bude držet pevnou ruku kormidelník Zdeněk Venera, jenž nahradil Rulíka.

Vedení si z letních posil muže mnout ruce. To, že tentokrát při volbách měli šťastnou ruku dokazují výsledy již v přípravě! Energie z jedenácti pokusů podlehla jen třikrát, ze zbytku zápasů odešla vždy jako vítěz. V letním období si Vary připsaly také jednu kuriozitu. Ve třech zápasech v řadě neinkasovaly branku, ale čárku za čisté konto si pokaždé připsal jiný gólman.

Předpokládaná sestava Karlových Varů: Čechmánek - Němec O., Řezníček, Polák, Duben, Ustrnul, Macholda, Mašek, Krajíček - Dvořák, Nedorost, Hurtaj - Pech, Vak, Kraus - Bednařík, Alinč, Procházka M., Košťál, Skuhravý, Kumstát.

Utkání je na programu v pátek 2.9.2005, od 17:30 hodin na zimním stadiónu v Karlových Varech!