7. 2. 2021 Petr Pavlík

Dvořák: Skvělý obrat, Řepa nám pomohl

Obránce TOMÁŠ DVOŘÁK v utkání proti Pardubicím dvakrát skóroval a výraznou měrou přispěl k cenné dvoubodové výhře. „Odehráli jsme velice těžké utkání. Začátek zápasu nebyl podle našich představ, ale v dalším průběhu utkání jsme se dostali do tempa. Za dva body jsme moc rádi,“ komentuje úspěšný střelec.

Proti Pardubicím se vítězství nerodilo lehce, předpokládám, že utkání bylo hodně náročné, je to tak?
Odehráli jsme velice těžké utkání. Věděli jsme, že Pardubicím se v posledních zápasech herně daří. I proti nám to potvrdily, hlavně v první třetině. Úvodní část nebyla z naší strany povedená, zbytečně jsme inkasovali tři branky. Nešly nám nohy, ale postupem času jsme se dostali do tempa. S trenéry jsme si k tomu něco řekli a začali jsme hrát daleko lepší hokej.

V čem nám soupeř dělal největší problémy?
Těžko říct. Pardubice od začátku utkání dobře bruslily, nepouštěly nás moc do šancí. Hrály dobře ve středním pásmu a vyhrávaly řadu osobních soubojů. Soupeř má v kádru výborné útočníky, zaplať pánbůh, že jsme neinkasovali ještě více branek. Za dva body jsme velice rádi.

Takový zápas nás určitě nakopne po psychické stránce, je to tak?
Přesně tak. Máme za sebou opravdu hodně vyrovnaný duel, ke konci zápasu už rozhodovaly maličkosti. O to víc si výhry vážíme. Nebylo to pro nás lehké utkání, ale důležité je, že jsme se dokázali v průběhu utkání zvednout a srovnat se soupeřem krok. Jedeme dál.

V utkání se ti podařilo dvakrát skórovat. Jak jsi viděl obě gólové situace?
Před mým prvním gólem se nám povedlo vyhrát vhazování a Řepa mi posunul kotouč na modrou čáru. Já se poté snažil hlavně vystřelit, jsem rád, že střela prošla až do branky. Gólman toho zřejmě moc neviděl. Před svým druhým gólem jsem opět střílel od modré čáry a s trochou štěstí puk propadl až do sítě. Druhá branka nám hodně pomohla, jelikož jsme byli zpátky ve hře.

Kapitán Michal Řepík zaznamenal v utkání hned tři přihrávky, což hrálo velkou roli, nemám pravdu?
Určitě. Řepa je v našem týmu velmi důležitým článkem, každý zápas nám strašně moc pomáhá. Jsme rádi, že mu to v sezoně zatím lepí. Nyní má na svém kontě už přes čtyřicet kanadských bodů, věřím, že bude i nadále pro nás velkou oporou.

Nyní nás čeká urputná bitva o čelo tabulky proti Třinci. Co od zápasu očekáváš?
Bude to nesmírně těžký duel, navíc v obou předchozích vzájemných zápasech se hodně jiskřilo. Myslím si, že nyní tomu nebude jinak. Třinec je silný soupeř, v útoku mají samé špičkové hráče. Pokud zopakujeme výkon ze dvou třetin proti Pardubicím, máme velkou šanci uspět.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!