31. 1. 2024 HC Sparta

Dvě nové posily: přichází Beaudin a Hrabík

Na konci přestupového okna přivádíme dvě nová jména! Ze zámoří přichází kanadský obránce a mistr světa Nicolas Beaudin. V závěru sezony nám pomůže také útočník Kryštof Hrabík, jenž po příchodu z Plzně rovnou podepsal smlouvu na další dvě sezony. Oba hráči se představili fanouškům na domácím utkání projektu Sparta vzdává hold s Libercem.

Čtyřiadvacetiletý Nicolas Beaudin je všestranným obráncem, který si dokáže plnit úkoly v defenzivě a podpořit útok. Celkově 27. hráč draftu NHL v roce 2018 strávil tři sezony v organizaci Chicaga, kde si připsal dokonce 22 startů v nejlepší lize světa. Ještě v předešlé sezoně byl vyměněn do Montrealu, kde se však do prvního týmu nedostal a před týdnem rozvázal smlouvu.

Mistr světa z roku 2021 se tak mohl vydat poprvé v kariéře do Evropy. "Nicolas je skvělý bruslař s kvalitní rozehrávkou. Platný by měl být jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Umí podpořit útok, umí výborně řešit situace. Rozhodně to není hráč pouze na rozšíření kádru. Je to hráč z prvního kola draftu, člen zlatého kanadského výběru z mistrovství světa. Stále je to mladý hráč, který se chce posouvat. Zvýší konkurenci v naší obraně před nejdůležitější fází sezony," pochvaluje si zisk světového šampiona Tomáš Divíšek.


Posílením do konce sezony i pro budoucnost je útočník Kryštof Hrabík z Plzně. Poctivý univerzál se stěhuje do našeho týmu už v průběhu tohoto ročníku, v němž nasbíral ve 40 zápasech celkem tři góly a čtyři asistence. V našem klubu však zároveň podepsal smlouvu na další dvě sezony.

"Kryštof posbíral už ve svých čtyřiadvaceti letech hodně zkušeností, jak v extralize, tak v zamoří Umí sbírat body, navíc má i parádní hokejové parametry. Dokáže navíc hrát výborně jak na centru, tak na křídle. I když mu letos nevychází sezona podle představ, vidíme v něm potenciál do budoucích let," komentuje druhou posilu Tomáš Divíšek.

PROFIL A STATISTIKY NICOLASE BEAUDINA:

Že může mít Nicolas Beaudin slušnou kariéru naznačily už jeho juniorské roky. V QJMHL patřil mezi nejlepší obránce, když v sezoně 2017/2018 nasbíral za Drummondville úctyhodných 69 bodů v základní části a dalších jedenáct v play-off, tudíž si v obou fázích držel průměr více než jednoho bodu na utkání!

Skvělá čísla ho tak vystřelila v letním draftu až do prvního kola, kde po něm v závěru nejlepší třicítky sáhlo Chicago. V organizaci Blackhawks pendloval mezi prvním týmem a farmou, přičemž během necelých tří sezon nasbíral 22 startů v nejlepší lize světa. V roce 2021 mladý bek dokonce nechyběl v nominaci na světový šampionát, kde Kanada získala zlaté medaile.

O rok později v říjnu byl však součástí výměny do Montrealu, ve kterém se ale neprosadil a další měsíce strávil v dresu farmářského Lavalu. V týmu s českým gólmanem Jakubem Dobešem a útočníkem Janem Myšákem odehrál jen devatenáct zápasů, po kterých rozvázal s Canadiens smlouvu a poprvé v kariéře se vydal do Evropy. Na konci přestupního okna se stal posilou Sparty.

PROFIL A STATISTIKY KRYŠTOFA HRABÍKA:

Silový útočník Kryštof Hrabík odstartoval kariéru na Kladně, odkud se coby tahoun dorostu a juniorky vydal rozvíjet do Liberce. Šikovný bojovník si dokonce v sezoně 2016/2017 připsal prvních třináct startů v nejvyšší soutěži, ale pravidelně nastupoval i za prvoligové Benátky a juniory Bílých Tygrů.

V létě 2018 se vydal zkusit štěstí do WHL, kde se stal lídrem Tri-City Americans, v nichž byl ve druhé sezoně dokonce kapitánem. Už po dvou letech se však vrátil do Liberce, ale během rozjetého ročníku vyslyšel zámořské vábení, tentokrát z organizace San Jose. Necelé dvě sezony v AHL a ECHL však účastníkovi dvou šampionátu do dvaceti let stačily a podruhé se vrátil do Česka.

V Plzni se už zabydlel v prvním týmu, ale v lednu 2023 se po necelých dvou sezonách s indiány rozloučil. Téměř stokilový pracant se přesunul do Sparty, ale nejen jako výpomoc do konce sezony, jelikož rovnou podepsal smlouvu na další dva ročníky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru