19. 3. 2014 Daniel Ryl

Dnes nás čeká jiný zápas, tuší Polášek

Přestože si svůj mateřský klub nepřál kvůli ledové ploše v Ostravě, nakonec se tomu nevyhl. Sparťanský obránce ADAM POLÁŠEK přispěl k úternímu vítězství a několikrát se ocitl v zajímavé střelecké pozici, ale nebylo mu přáno. O reparát se pokusí už dnes. Podaří se mu zlomit střeleckou smůlu a pomoct Spartě k druhému vítězství?

Adam Polášek: Posledních deset minut jsme se vážně bránili

Adam Polášek

Adame, úvodní duel jste měli pod kontrolou, ale ve třetí třetině vám Vítkovice zavařily. Bylo to nakonec vydřené vítězství?
Na tu výhru jsme se nadřeli. Když tým prohrává ke konci zápasu o gól, tak už nemá, co ztratit a střílí ze všeho. Posledních deset minut jsme se vážně bránili, abychom to udrželi. Nakonec se to podařilo.

Přestávka se na vás očividně neprojevila. Jste spokojení, jak jste to utkání zvládli?
Byl to první zápas série a oba týmy byly opatrné. My jsme si v šatně řekli, co chceme hrát a podle toho vypadalo prvních deset minut. Všechno jsme splnili a pohlídali si to. Potom jsme trochu polevili, ale ve druhé třetině už jsme opět byli na koni.

Překvapil vás soupeř něčím?
Vůbec ne. My jsme je podrobně rozebírali a věděli jsme, co nás čeká. Nepřekvapili nás, protože jsme věděli, co si musíme pohlídat. Nějaké chybičky tam byly, ale většinou jsme to zvládali.

Těch gólů jste mohli dát mnohem víc, ale v koncovce to vázlo. Byla to jediná černá kaňka úterního výkonu?
Ono to snadno říká, ale buď to tam padá nebo ne. (usmívá se) Máme dost kvalitní tým na to, abychom dávali více gólů, ale tohle je play off. Tam rozhoduje každý gól a zápasy většinou končí rozdílem jediné branky.

Jedno utkání v Holešovicích a poté hurá do rodné Ostravy...

Vy sám jste tam měl několik střeleckých příležitostí, ale většina z nich byla zblokována do ochranné sítě. Neproklínal jste se při několikátém neúspěšném pokusu?
(směje se) Já to tak mám vždycky. Nikdy se nechci ukvapit, ale to mi právě chybí. Měl bych to tam švihat rychleji. Kluci tam stáli před brankou a kdybych tam hodil horký brambor, tak je větší šancí, že se to dostane do branky.

Svůj debut v extraligovém play off okořenil Adam Polášek jednou asistencí.

Mohou se na vás Vítkovice lépe připravit, nebo v play off rozhodují maličkosti a během jediného večera tým moc nenadělá?
Každý zápas je úplně jiný. Stačí, aby se jim povedly první dvě střídání a čeká nás úplně jiný soupeř. Je možné, že se budeme od začátku bránit a čekat na brejky, ale taky je možné, že dáme tři rychlé góly.

Vy jste si Vítkovice moc nepřál kvůli jejich hřišti, ale jste nakonec rád, že se podíváte právě do vaší rodné Ostravy?
S klukama jsme se viděli už na rozbruslení. Musím říct, že mám se všema dobrý vztah a není tam nikdo, kdo by mi vadil na ledě nebo mimo led. Nakonec to tak dopadlo a do Ostravy se těším. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjely vzájemné zápasy v základní části, to bude zajímavá série.

K neodbytným rituálům play off patří zákaz holení a plnovousy. Vy sám je nosíte běžně, ale nepřemýšlel jste, že byste je před play off sundal?
To ne. Já vypadám, jak blbec, když jsem oholený. (směje se) Vypadám o deset let mladší. Naposledy jsem byl oholený asi čtyři roky zpátky. Mně a ani přítelkyni to nevadí, takže je nosím.