10. 1. 2014 Daniel Ryl

Debutant Polášek: Mým úkolem je přitvrdit

Po návratu ze zámoří si odbyl ostrou premiéru ve sparťanském dresu a během osmi střídání si stihle připsat jednu asistenci. Obránce ADAM POLÁŠEK stihl během necelých pěti minut na ledě rozdat také několik tvrdých hitů. "Trenér chce v obraně přitvrdit," vysvětluje dvaadvacetiletá posila Sparty.

Adame, po velkém boji jste nakonec získali tři body a ovládli také třetí derby sezony. Jste po utkání spokojeni?
Bylo to těžké utkání. Byl to zápas play off, vyrovnaný od první až do třetí třetiny. V té jsme už museli uhlídat ten těsný náskok.

Derby nezná nálepku favorita, což se opět potvrdilo. Kde vám Slavia nadělala největší problémy?
My jsme trochu zaspali v první třetině a oni do nás nastoupili na sto procent. Byli všude o krok napřed. O přestávce jsme si řekli, co a jak dál. Když jsme potom hráli to, co jsme chtěli, tak už to šlo.

S čím jste do utkání vstupovali? Podařilo se vám splnit předzápasové pokyny trenéra?
Právě to, co jsme si řekli před zápasem, je důvodem našeho vítězství. Šli jsme do toho s tím, že musíme obhájit tu stoprocentní bilanci. Věděli jsme, že do nás půjdou na sto procent, protože se jedná o derby a navíc, když první dvě prohráli. Byli jsme ale připravení.

Pro vás to byla premiéra ve sparťanském dresu. Odehráli jste něco málo pod pěti minutami. Jste spokojen se svým výkonem?
(usmívá se) Přál jsem si, aby to bylo trochu déle, abych se dostal do hry. S tím, kolik je tu ale beků, jsem počítal. Trenér mi už před zápasem říkal, že mě bude pouze prostřídávat, abych se do toho dostal. Je tam velký rozdíl ve velikosti kluziště, je to jiný hokej.

Před debutem ve Spartě jste odehrál dva duely za Litoměřice, takže to byl váš třetí zápas po návratu ze zámoří. Jak si zatím zvykáte na ten přechod?
Myslel jsem si, že to bude horší. V Litoměřicích to bylo ještě o něčem jiném. Vím, že tam si to stoprocentně pokryju dozadu, takže jsem tam mohl více podporovat ofenzivu. Odehrál jsem tam dva zápasy a před středečním utkáním mi trenéři zavolali, že už jezdit nemusím, protože budu hrát v pátek.

0+1
V pátečním derby si Adam Polášek připsal jednu asistenci.

Co je pro obránce nejtěžší při přechodu na větší kluziště?
Určitě orientace v obranném pásmu. Vím, že když ta udělám rychlý přístup do rohu kluziště, tak za mnou vznikne dvoumetrová díra a ten chlap nemůže z rohu vyjet. Je to hlavně o tom rozhodování, kdy tam jít a kdy ne.

Vaše parametry vás předurčují k tvrdé hře. Je právě tvrdá hra to, co po vás trenér Jandač chce?
Určitě ano. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se tady dohodli na smlouvě. Trenér chce v obraně přitvrdit. Já jsem byl pět let v Americe, kde to po mně chtěli. Trenéři mi říkali, abych to tam rozbíjel. Chodil jsem na první lajny a bránil je v rohu kluziště.

V neděli přijede Zlín, o kterém se ví, že hraje poctivě dozadu a je hodně nepříjemným soupeřem. Očekáváte podobný duel jako se Slavií?
Já abych řekl pravdu, tak vůbec netuším, jak Zlín hraje. (usmívá se) Všechno se dozvím z videí, které nám trenéři udělají. S tím, že před každým tréninkem a zápasem si s trenéry sednu, aby mi k tomu řekli více. Každopádně se na ten zápas těším.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest