19. 2. 2013 Robin Mana

Chtěli jsme hrát víc z obrany, říká Přibyl

P r a h a - Sparta poprvé od reprezentační přestávky zvítězila, když si v předehrávce 50. kola poradila na domácím ledě s Vítkovicemi. Po vyrovnaném průběhu zápasu přineslo ve třetí třetině klid na sparťanské hokejky bekhendové zakončení útočníka DANIELA PŘIBYLA.

V dnešním zápase jste se rozjížděli hodně pomalu a utkání celkově poněkud chybělo tempo, čím si to vysvětlujete?
My jsme si to i říkali, že v předcházejících zápasech jsme sice měli dobré nástupy, ale ke konci nám to vždycky uteklo. Tak jsme chtěli tentokrát hrát víc z obrany, trochu chytřeji, a dotáhnout to do vítězného konce. Takže z tohoto pohledu jsme uspěli.

Daniel Přibyl

Vaše převaha se naplno projevila právě až ve třetí třetině. Bylo to tím, že jste zabrali anebo spíš hosté fyzicky odešli, jak jste to viděl?
Dvougólové vedení nám hodně pomohlo a pak už jsme se jen snažili hrát poctivě zezadu. Oni to naopak museli otevřít, takže to paradoxně vypadalo tak, že jsme se víc pustili do útočení. Defenzivní taktika ale slavila úspěch, ke konci už jsme je k ničemu nepustili.

Při Vaší brance jste jel na Málka ve dvojici s Dominikem Simonem, věděl jste už dopředu jak budete zakončovat?
V první chvíli jsem myslel na to, že mu to ještě vrátím, ale puk se mi tam nějak zasekl, takže jsem se nakonec rozhodl zakončovat sám.

A to zakončení působilo hodně rutinně, měl jste v hlavě ještě nějaké další varianty?
Chtěl jsem to hlavně poslat co nejvíc pod víko, a to se povedlo. Žádné další možnosti už jsem v podstatě neměl a ani jsem o nich neuvažoval.

Bylo dnes podle Vás na ledě znát, že Vítkovice ještě bojují o play-off, zatímco vy už máte účast zajištěnu?
Neřekl bych. My jsme měli o motivaci také postaráno, protože je velký rozdíl být jen v předkole nebo postoupit přímo. Nejlepší šestka byl a je náš cíl, o který nám jde v každém zápase.

Až do neděle teď nebudete hrát. Nevnímáte to trochu jako handicap? Přece jen, před vrcholem sezony by asi bylo lepší, kdybyste byli v pravidelném zápasovém tempu…
Nemyslím si, po čtyřech těžkých zápasech teď zase máme možnost víc potrénovat, leccos si vyzkoušet a určitě to pro nás nebude problém.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!