18. 1. 2010 Pavel Hrdina

Chleba se lámal ve třetí třetině, shodli se Gulaši s Přikrylem

P r a h a - Nedobytnost pardubické arény pro Spartu Volkovi svěřenci neprolomili. Domácí Pražany téměř dvojnásobně přestříleli, hráči v rudých dresech ovšem až do poloviny 3. třetiny drželi nadějný vyrovnaný stav. Nakonec však ani výkony Petra Přikryla, ani střelce vyrovnávací branky Michala Gulašiho k bodům nestačily.

Petr Přikryl
Brankář Petr Přikryl

Sparta naposledy vyhrála v pardubické ČEZ Areně ve finále play-off 2007, od té doby získali na tomto hřišti jediný bod za remízu v loňské sezoně. „Dneska jsme bohužel inkasovali v první třetině dva góly, z nichž jeden se určitě dal chytit. Potom jsme vyrovnali a chleba se lámal až ve třetí třetině. Přišla jedna vážnější situace Pardubic, kdy nás rozebrali a dostali jsme gól. Už jsme nesrovnali,“ komentoval 4 prohru v sezoně brankář Petr Přikryl.

Pardubicím se v rozmezí 32 vteřin podařilo vstřelit 2 góly, přičemž při tom druhém nachytal mladíček Kousal zkušeného Přikryla na hruškách. „První gól byl v přesilovce. To tam někdo propálil a já vůbec nic neviděl, ještě mě tam atakoval hráč. Druhý gól jde na můj vrub – to by se nemělo stávat,“ ví současná sparťanská gólmanská jednička.

Ani obránce Michal Gulaši nebyl pochopitelně spokojený, stejně jako jeho kolega litoval rychlého srovnání Eatonu v první třetině. „Těžko na to něco říct. Škoda těch vyloučení na začátku, z kterých jsme dostali první gól. Za stavu 2:2 jsme to měli udržet, po třetím gólu Pardubic už jsme to nedokázali zvrátit,“ přemýšlel nahlas střelec vyrovnávacího gólu Pražanů na 2:2.

Michal Gulaši
Obránce Michal Gulaši
„Martin tam dobře sebral puk, byla tam skrumáž u mantinelu. Vyjel z rohu, viděl mě tam samotného před bránou – byli jsme v situaci dva na jednoho. Dal mi to parádně a já už to se štěstím trefil,“ popisoval třiadvacetiletý obránce okamžiky, které vedly k vyrovnání vteřinu před koncem přesilovky.

Proč se Spartě zrovna proti soupeři z východu Čech v této sezoně nedaří bodovat? „Přijeli jsme sem uhrát nějaké body a to se nepovedlo. Neřekl bych, že byly Pardubice lepším týmem, my byli vyrovnaným soupeřem. Jen nám tam bohužel nenapadaly některé šance. Budeme odjíždět zklamaní,“ hledá příčiny Přikryl a Gulaši přitakává: „ Asi jsme se měli víc tlačit do brány a víc střílet. Třeba by tam pak toho padlo víc.“

To rozhodující gól smrtící formace Kolář, Koukal, Starý maskovanému muži hrajícímu s tradiční jedničkou na dresu vyčítat nelze. Přikryl přesto říká: „Každý gól se dá chytit a když si to přehrávám v hlavě, myslím, že z mé strany se to dalo lépe přečíst, hráč zprava už nemohl moc střílet. Bylo to ale skvěle provedené a proměnili to.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!