25. 2. 2011 Marcela Volfová

Chceme sezónu dohrát se ctí, hlásí Hromas

Sparta se ve svém prvním utkání v play-out střetla na domácím ledě s Kladnem. Dlouho to vypadalo, že se z vítězství budou radovat hosté, ale domácí v poslední části dokázali dohnat nepříznivý výsledek a díky gólu v prodloužení si na své konto připsali dva body. „Bylo to trochu se štěstím, ale hlavní jsou body,“ prohlásil po utkání Karel Hromas.

Dnes to bylo vydřené vítězství, co byste řekl k samotnému utkání?
Nezačali jsme moc dobře, zase jsme prohrávali. Pořád musíme dotahovat. Naštěstí jsme to dneska dotáhli do vítězného konce. Sice až v prodloužení, ale důležité jsou ty body, které potřebujeme, abychom zůstali v klidu.

Úvod utkání vám opravdu nevyšel, v první třetině jste pouze dvakrát vystřelili na brankáře Cikánka. Čím to bylo?
Nevím, čím to je. Říkali jsme si, že na to půjdeme, i když je to play-out, tak musíme do zápasu vletět a v úvodu se nám to bohužel nepodařilo. Přehrávali nás od začátku. Díky bohu, že Pöpperle tam udělal nějaké dobré zákroky, jinak by Kladno mohlo vést třeba 4:0. Ale on naštěstí skvěle zachytal. Kladno nám sice odskakovalo na 2:1, 3:1, ale zvládli jsme to. Bylo to trochu se štěstím, ale hlavní jsou body.

Karel Hromas

Jakou máte motivaci do těchto utkání, když jste bodově poměrně v klidu?
Je tam nějaká rezerva, ale pořád musíme hrát. Teď ani ne tak o body, ale taky pro lidi, co přijdou. Dneska jsem koukal, kolik přišlo lidí. Osobně jsem to nečekal. Chceme sezónu dohrát se ctí. Chceme udělat nějaké hezké akce, aby se to líbilo divákům. Ale i ty body jsou samozřejmě důležitý.

V neděli vás čeká utkání v Brně, které se po nevydařeném konci základní části opět vrátilo do formy a dnes porazilo Mladou Boleslav.
Brno má super tým. Byli na druhém místě, ale pak tam měli nějakou krizi a nedostali se do play-off. Jsou na tom stejně asi jako my. Myslím, že tyhle zápasy budou stejný. Je těžký najít nějakou motivaci, ale musíme. Je to naše práce a my tam určitě pojedeme vyhrát. Ale myslím, že to bude těžké utkání, ať už jsou dole, nebo ne. Mají tam dobré hráče, šikovné reprezentační útočníky. Uvidíme, jaké to tam bude.