12. 10. 2009 Pavel Hrdina

Černošek: Rozhodly naše hrubé osobní chyby

P r a h a - Sparta odehrála v Pardubicích vyrovnaný, atraktivní a napínavý zápas. Kvalitní výkon jí ovšem nebyl nic platný, zpátky do Prahy se vrací bez jediného bodu. O tom, co nakonec naklonilo pomyslné misky vah na pardubickou stranu, jsme si povídali s obráncem Markem Černoškem, který si v zápase vybral pár těžkých chvilek.

Přestože Sparta odjíždí z téměř vyprodané pardubické ČEZ Areny bez bodu, minimálně v první polovině to zápasu to byli právě Pražané, kdo určoval tempo hry. „Byli jsme lepší, ale bohužel rozhodly naše hrubé osobní chyby. Pardubice je potrestaly a tím pádem byly o gól lepší,“ shrnul trefně situaci po odehraných 60 minutách Černošek.

Marek Černošek

O osobních hrubkách nemluvil obránce s čtyřkou na zádech jen tak z plezíru, sám byl u dvou inkasovaných gólů. „Střílel jsem na bránu a věřil, že toho clonícího hráče prostřelím. Bohužel se mi to nepovedlo. Do toho odraženého puku vystartoval Petr Sýkora a ten už se těžko chytá,“ popsal gólový moment, který dostal domácí do vedení a ti náskok udrželi až do konce.

Třetí a v konečném součtu vítězný gól vsítili Pardubičtí ve vlastní početní výhodě. „Dostali jsme puk ven, ten se jim šťastně odrazil do přečíslení tři na jednoho a padl z toho gól,“ soukal ze sebe třiatřicetiletý bek. Víc než tato branka mu ale vadil fakt, že jeho tým inkasoval dva ze tří gólů ve vlastní početní výhodě: „Moc často se to nestává, nemělo by se to vlastně stávat vůbec. Je to trestuhodné. Ty góly tam pramenily právě z oněch osobních chyb a to pak rozhodlo celý zápas.“

Přitom inkasované góly vůbec nemusely Spartu mrzet. Musela by ovšem proměňovat obrovské šance, kterých si vytvořila během zápasu celou řadu. Nicméně drtivá většina z nich skončila na skvěle chytajícím Dominiku Haškovi, který dal v zápase proti velkému rivalovi z Holešovic vzpomenout na svá nejlepší léta v národním týmu nebo v NHL. „Spoustu střel vykryl, spoustu jich vyrazil před sebe. My jsme nebyli schopní dostat puky za jeho záda, takže nás v podstatě zastavil,“ uznal Černošek.