6. 4. 2014 Daniel Ryl

Buchtele: Zítra už to prostě urveme my!

Sparta ustála drtivý tlak Komety z úvodu zápasu a v šesté minutě šla do vedení po trefě JANA BUCHTELEHO. Pražené přidali ještě jednu branku, ale o svůj náskok během necelých dvou minut přišli. V prodloužení měl obrovskou příležitost právě autor první branky zápasu, ale nakonec udeřilo na druhé straně a Brno strhlo třetí zápas na svou stranu. Sparta ale zbraně neskládá a zítra půjde za druhým vítězstvím.

Nechybělo mnoho a z druhého vítězství se mohla radovat Sparta. Člen třetí formace Jan Buchtele ovšem nedokázal v prodloužení propasírovat kotouč za záda brankáře Čiliaka a Kometa vzápětí udeřila. "Dostal jsem se k puku v útočném pásmu a nahrával na beka, který okamžitě střílel. Brankář tu jeho střelu vyrazil a puk byl vedle branky," popisoval svou příležitost nešťastný střelec. "Chtěl jsem to tam jakkoliv dotlačit. Bylo tam místo mezi ním a tyčkou, ale bohužel jsem trefil ji, nebo stihl zalehnout kotouč," mrzelo sparťanského křídelníka.

Jan Buchtele

Zpětně nějakou výraznou chybu nenašel. "Chyběl opravdu kousíček. Netuším, co jsem mohl udělat jinak. Měl jsem to tam prostě dotlačit," nevyhýbal se zodpovědnosti. Po zmaření stoprocentní šance se Buchtele ocitl nedobrovolně na zemi. "Faul tam možná byl, ale v prodloužení už se nevylučovalo. Rozhodčí si prostě nastavili takový metr, takže to tak musíme brát."

Podle třiadvacetiletého forvarda se o zlomový moment zápasu nejednalo. "Klíčových momentů tam bylo víc. Lehce jsme ztratili dvoubrankové vedení. Během dvou minut dokázali srovnat na 2:2 a potom už měly šance oba týmy," hodnotil pohledné utkání Jan Buchtele. "Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém ta moje šance asi rozhodla. Bohužel to tam spadlo na druhé straně," mrzelo autora první branky Pražanů.

Vzhledem k průběhu zápasu je nedělní porážka hodně zbytečná, což si Jandačovi svěřenci uvědomují. "Měli jsme to dobře rozjeté. Zbytečně jsme ztratili vedení. Měli jsme to dotáhnout a přidat další góly." Buchtele litoval hlavně dvou branek Komety, které dělila minuta a šestadvacet vteřin. "Soupeři jsme ty góly darovaly svými chybami," přiznal po utkání. Celý tým se ovšem rozhodně nevzdává a v zítřejším utkání se pokusí srovnat krok.

Pražský celek je odhodlaný získat čtvrté utkání a odjíždět do Prahy za vyrovnaného stavu. "Musíme na to zapomenout, dobře se najíst, odpočinout si a zítra na ně zase vlétnout," burcoval člen třetího útoku. "Nesmíme se v tom babrat. Každý se s tím musí vypořádat podle svého a zítra to musíme urvat a zvítězit," uznal na závěr.