12. 4. 2024 Daniel Ryl

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Větší drama si hokejový fanoušek nemůže přát. Semifinálová série proti Třinci je po třech triumfech Ocelářů vyrovnaná, proto se o jejím osudu rozhodne v utkání o všechno, a to v sobotu 13. dubna od 13:00 hodin na ledě O2 areny. V rozhodujícím sedmém utkání nás požene vyprodaná O2 arena, tudíž dorazte na utkání s dostatečným časovým předstihem. Utkání můžete sledovat také prostřednictvím O2TV Sport, Radiožurnálu Sport a webu onlajny.com.

Podpora už od rozbruslení!

O2 arena bude s největší pravděpodobností vyprodána! Sparta Hockey Supporters stojí za svým týmem a vyhlásili maximální podporu už během rozbruslení! Kotel tak začne šlapat už ve 12:15 a požene svůj tým za vítězství a postupem. Přidejte se k nim a pomozte nám ke společnému cíli!

Do rozhodující bitvy i s kapitánem!

Dobrý výkon v šestém semifinále na ledě Třince nám bohužel na postup nestačil, byť jsme mu byli velmi blízko. Nezvládnutý závěr základní hrací doby a vyrovnání domácích dvě desetiny vteřiny před koncem poslalo utkání do nastavení, v němž domácí rozhodli o naší porážce 1:2 po prodloužení a návratu série do Prahy.

“Musíme do zápasu vlétnout od první sekundy. Řekl bych, že když budeme v sobotu hrát klidně jako v Třinci, jen přidáme víc gólů a budeme mít více štěstí, tak se o nás nebojím,” řekl po třetí porážce autor jediné trefy Ondřej Najman. I pro něj bude velkou vzpruhou, že bude mít na ledě kapitána Michala Řepíka, který v pátém a šestém utkání chyběl kvůli disciplinárnímu trestu.

Zápas, který přepíše extraligovou historii

Ať dopadne sobotní duel jakkoliv, přepíšou se historické tabulky. V případě, že před zaplněnou domácí arénou zvítězíme, ukončíme černou sérii sedmých zápasů! Vůbec poprvé jsme doma prohráli před dvaceti lety proti Slavii, následně jsme nezvládli venkovní čtvrtfinálové bitvy ve Vítkovicích a Třinci v letech 2010 a 2013.

Na vlastní ploše jsme ztratili i deset let starou domácí bitvu s Kometou a před třemi lety jsme byli v opačné roli, kdy jsme bohužel po velkém boji nedokázali proti Liberci dotáhnout obrat série z 0:3 na zápasy. Oceláře pak požene představa, že v případě triumfu budou prvním extraligovým týmem, který tento obrat zvládne.

Věděli jste, že…

Čísla a historie si s námi pohrávají i tentokrát. Ve čtvrtek 13. dubna 2000 jsme totiž na ledě Vsetína zvítězili 1:0 a získali mistrovský titul, čímž jsme ukončili pětiletou nadvládu Vsetína. Na den přesně o 24 let později můžeme stejně tak ukončit úctyhodnou dominanci Ocelářů.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu