17. 11. 2009 Lucie Strouhová

Atmosféra je mnohem lepší, libuje si Výborný

Dlouho se herně trápil, nyní výkonnostně roste. Kapitán David Výborný začal pravidelně bodovat a předehrávku s Plzní rozhodl. Nejprve brankou vrátil Pražany do zápasu, následně udeřil při samostatných nájezdech. Sparta zvítězila po páté v řadě.

S velkou marodkou a vypůjčenými hráči z farmářského Berouna naskočila Sparta do sváteční předehrávky. Úvod střetnutí hokejistům z hlavního města nevyšel a už po první dvacetiminutovce museli dohánět dvoubrankové manko. „Plzeň nás přehrávala, nezačali jsme dobře,“ uvědomoval si kapitán mužstva.

Od druhé části se však Volkovi svěřenci zvedli, čemuž zanedlouho napomohl chybující brankář Pöpperle a útočník Výborný, jenž stál v pravý moment na pravém místě. Puk doklepl z brankoviště do zcela odkryté branky. „Byl to důležitý moment, vrátil nás do zápasu,“ spokojeně pokyvoval několikanásobný mistr světa.

DAVID VÝBORNÝ
O osm minut později vyrovnal Broš a utkání po bezbrankové třetí třetině dospělo do prodloužení. Bonusový bod navíc vystřelil Spartě povedeným blafákem znovu Výborný. Ten zaznamenal po příchodu trenérů již osmý bod během pěti zápasů. „Cítím se stále stejně, jen mám více štěstí,“ skromně odvětil.

Kouzlo nových trenérů tak stále trvá, Sparta vyhrála i páté utkání a v tabulce malými krůčky šplhá výše. „Atmosféra se určitě o dost změnila,“ pochvaluje si jeden z klíčových mužů. To je nejvíce znát na síle mužstva. Sparťané už dokáží otočit zdánlivě ztracené utkání či udeřit v pravý moment. Sebevědomí i síla je znát. „V minulých zápasech nám to nešlo, konečně se nám začalo dařit. Určitě nás to povzbuzuje do dalších kol,“ usmívá se.

Jeho tým čeká znovu pouze den odpočinku, poté se v další předehrávce představí před televizními kamerami proti Českým Budějovicím. Těm úvod sezóny nevyšel a kormidlo trenéra převzal v reprezentační pauze František Výborný, otec Davida a donedávna asistent Sparty. „Postavíme se proti sobě podruhé, poprvé to bylo v sezóně, kdy byla stávka proti Pardubicím. Tenkrát to myslím skončilo 2:2, tak bych stejný výsledek bral i nyní a rozhodneme na nájezdy,“ žertoval centr druhé formace.

Pražané tak ve čtvrtek odehrají čtvrté utkání během sedmi dní. „Pak nás ale čeká pět dní volna, budeme moci rehabilitovat. Takže bychom rádi vyhráli za tři body a krátkou pauzu strávili s dobrým pocitem, že jsme poslední utkání zvládli,“ ujišťuje závěrem šestnáctibodový hokejista.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!