2. 10. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Petr Ton

Má zkrátka formu! Útočník Petr Ton přispěl Spartě v páteční kanonádě dvěma body a znovu prokázal, že je pro Holešovické nepostradatelným klenotem. Navíc mu očividně prospívá spolupráce s Kratěnou a Brošem.

Poslední čtyři utkání vždy bodoval. Trenéři jej konečně dali dohromady s populárním duem a novodobá K+B+T je postrachem soupeřů. V pátečním duelu s neškodným Kladnem stačilo Tonovi pouze několik vteřin na ledě, aby ve svém druhém střídání zamířil přesně.

Petr Ton se prakticky nemýlí. Pokud napřáhne, jeho ránu buď musí zastavit brankář, nebo skončí v síti. V přesilových hrách mlsně číhá na křídle a připravuje se na střelu z první. Ačkoliv na početní výhodu chodí s jinými spoluhráči, s Hlinkou nebo Ručinským si na ledě vyhoví.

Jedinou slabší stránkou je pro Tona obranná hra, proto se nedostane na oslabení. V utkání s Kladnem do početní nevýhody naskočil pouze jedinkrát, soupeře spíše stínoval. Více mu vyhovuje tiše slídit ve středním pásmu a vyčkat chvíle, kdy bude moci našlápnout a ujet.

Do těchto situací se ve středočeském derby příliš nedostal, proto v závěru nabral touš na lopatu a prořítil se celým hřištěm až do zakončení. Nebál se postavit rovněž do role nahrávače. V dlouhé pětiminutové přesilovce opakovaně hledal před brankou Ručinského, v přečíslení dva na jednoho zase Kratěnu. Málokdy ale byla nahrávka přesná, pozice střílejícího útočníka mu sedí zkrátka více.

Výsledná známka: 1-

Momenty Petra Tona v utkání:

3:42 – Teprve druhé střídání Tona vyústilo v úvodní branku. Přečíslení s Kratěnou vyřešil střelou nad beton Kopřivy.

5:43 – Parádní pas Tona od levého mantinelu našel u zadní tyčky obránce Vykoukal a navýšil stav.

9:35 – Další přečíslení s Kratěnou. Tentokrát Ton nahrával, puk přeskočil hůl beka a ke Kratěnovi se nedostal.

32:10 – V přesilové hře pálil Ton z levého kruhu, Cikánek si proti dělovce musel pomoci oběma rukavicemi.

34:32 – Ton faulován, Spartě se naskytla dvouminutová početní výhoda.

39:07 – V dlouhé pětiminutové přesilovce Ton popostrčil před brankou puk na Kratěnu, který sám před brankářem nedokázal touš uklidit.

40:45 – Pětiminutová přesilovka pokračovala. Tonava střela z první štípla Cikánka na betonu.

42:40 – Ton opakovaně našel zpoza brány před gólmanem Ručinského, jehož snaha vyšla pokaždé vniveč.

53:20 – Ton číhal ve své oblíbené pozici mezi kruhy zcela osamocen, dostal očekávanou příhru, ale střela mu vůbec nesedla.

53:48 – Už v obranném pásmu našlápl Ton s pukem na holi a zastavil se po kličkované až za brankou Cikánka. Adresátem jeho dvou nahrávek byl znovu Ručinský, bez úspěchu.

Podrobná čísla Petra Tona

David Výborný - zápasové statistiky
Góly: 1
Asistence: 1
Body: 2
+/-: 1
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 3
Střely mimo: 0
Hity: 1
Povedené přihrávky: 20
Pokažené přihrávky: 11
Čas strávený na ledě: 18:35
Čas v přesilovce: 7:21
Čas v oslabení: 0:58
Čas při hře 4 na 4: 0:00
Nejdelší pobyt na ledě: 1:15
Nejkratší pobyt na ledě: 0:12

Michal Gulaši pod drobnohledem v utkání s Vítkovicemi

Ve Spartě během dvou let vyrostl ve spolehlivého zadáka. Narodil se v Ostravě, kde s hokejem rovněž začínal. Ačkoliv už pro něj souboje s Vítkovicemi nejsou příliš pikantní, před bývalými spoluhráči se dozajista bude chtít vytáhnout. Počínání nadějného zadáka bude sledovat podrobněji!

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila