24. 1. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Martin Podlešák

V závěru sezóny se zvedá celé mužstvo Sparty a formu na nejdůležitější období načasoval rovněž Martin Podlešák, jenž ukazuje obě své tváře. V posledních třech zápasech vstřelil tři branky a čest rudých uhájil i v derby v nemilosrdné rvačce.

Podlešák se přesunul do druhé formace k Výbornému a Tonovi, kde se ob střídání točí s Karlem Hromasem. Podlešák si své působení v elitní formaci užívá a chytl svou šanci pořádně za pačesy.

Chodí na přesilové hry i oslabení. Přestože na ledě netráví tolik času jako hvězdní spoluhráči, dokáže se prosadit. Kometě vstřelil dvě branky, klání s Libercem rozhodl. Jeho místo je před brankou. Pro svou výšku se nebojí jít do ohniska ran v brankovišti a odražené puky nemilosrdně posílá za záda brankáře.

Ve druhé lajně ale působí spíše jako rozbíječ. Častěji puk nahazuje nebo o něj bojuje u hrazení, několikrát se ale objevil také v pohledné kombinaci. S pukem se příliš nemazlí, raději jej rovnou pošle na bránu. Když je potřeba, pořádně přitvrdí a sjedná si pořádek.

Střelec Ton a tvořivý Výborný se vedle Podlešáka mohou cítit v bezpečí. Už v derby totiž naznačil, že ostřejší rána mu není cizí a kůži Sparty nedá lacino. Určitě je jedním z nejpříjemnějších objevů posledních kol Volkova souboru.

Výsledná známka: 1-

Momenty Martina Podlešáka v utkání:

2:45 – Ton přistrčil kotouč Podlešákovi na hrot kruhu a vytáhlý forvard střelou z první donutil Pince zasahovat lapačkou.

5:25 – Faul na Podlešáka. Za hákování pykal Plodek.

21:12 – Ton vstoupil do Klubu střelců a jedním z prvních gratulantů na ledě byl rovněž Podlešák, jenž si připsal jeden ze dvou plusových bodů v utkání.

26:36 – Akci na jeden dotek po ose Podlešák – Ton – Výborný zakončil kapitán Sparty střelou nad bránu Liberce. Vzápětí těsně vedle mířil i sám Podlešák.

42:04 – Po několika šancích stál tentokrát Podlešák na správném místě a doklepl puk do prázdné brány. Později se gól ukázal být vítězným.

Podrobná čísla Martina Podlešáka

Martin Podlešák - zápasové statistiky
Góly: 1
Asistence: 0
Body: 1
+/-: 2
Buly (vyhraná/celkem): 0/2
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 2
Střely mimo: 1
Hity: 2
Povedené přihrávky: 6
Pokažené přihrávky: 2
Čas strávený na ledě: 9:53
Čas v přesilovce: 1:08
Čas v oslabení: 1:32
Nejdelší pobyt na ledě: 0:44
Nejkratší pobyt na ledě: 0:11

Zbyněk Hrdel pod drobnohledem v utkání s Třincem

Jeden z posledních hráčů, kteří neprošli seriálem analýz je Zbyněk Hrdel. Čtyřiadvacetiletý útočník pravidelně naskakuje ve čtvrté lajně a v posledních zápasech jeho formaci trenéři nasazují jako obrannou proti elitní pětce soupeře. Dostane Hrdel stejné úkoly rovněž proti Ocelářům, a jak si povede? Na jeho výkon se podrobněji podíváme 5. února s Třincem.