26. 10. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Jiří Vykoukal

Věkem i zkušenostmi patří Jiří Vykoukal mezi suverénně nejzkušenější zadáky Holešovických. Proto jej trenéři vytěžují na maximum a snaží se na něm stavět defensivní část taktiky Sparty. Vykoukal se odměňuje spolehlivými výkony.

Utkání proti Zlínu nevyšlo celému týmu. Mdlý a unavený výkon nedokázal dostat do proudu ani prořídlé tribuny. Sparta bez vstřelené branky dokráčela k další porážce. Jiří Vykoukal znovu jako vůdčí osoba řídil obrannou hru svěřenců trenéra Hynka, přesto Pražané inkasovali třikrát.

Vykoukal prakticky z ledu neslezl, z beků odehrál zaslouženě nejvíce času. Chodil na rovnovážný stav hráčů na ledě, na přesilové hry i na oslabení. Ačkoliv umí přesně rozehrát puk, najít vhodně postaveného spoluhráče či tvrdě vypálit od modré, žádná z jeho dovedností tentokrát nebyla Spartě nic platná.

V početních výhodách hlídal modrou čáru, rychle rozdával puky na křídla. Pokud se před ním otevřel prostor, snažil se vypálit. Několikrát si sjel i před branku, na modré čáře ale později chyběl. Nejčastěji jeho střela skončila ve shluku těl před gólmanem. Sedláček musel ránu Vykoukala krotit pouze jedinkrát. Dvakrát si pak na kotouč sáhl, když jej zkušený bek vyslal daleko ze středního pásma.

V oslabení hraje Vykoukal pozičně, zbytečně nechybuje. Pokud už zaváhá, jako mlaďoch se vrací zpět a situaci zachraňuje. Jde tím příkladem mladým hráčům. Navíc mu výsledek není lhostejný, dokáže se zdravě naštvat i vyburcovat spoluhráče. Zbytečně se neschovává za pravdu a dokáže věci nazvat pravými jmény. Je dozajista nedílnou a důležitou součástkou Hynkova výběru.

Výsledná známka: 2

Momenty Jiřího Vykoukala v utkání:

0:19 – Vykoukal je po pár vteřinách tvrdě atakován u hrazení a na nohy mu pomáhají až lékaři týmu. V dalším střídání však Vykoukal nechybí.

16:13 – Bek Sparty nejprve pálí ze středního pásma, domácí získají třetinu a vzápětí se o střelecký pokus pokouší znovu Vykoukal. Touš zůstal ve shluku těl před bránou.

18:58 – Tvrdý projektil od Vykoukala Sedláček neudržel, puk ovšem propadl jen těsně vedle tyče zlínské brány.

29:35 – Trocha obětavosti v podání nejstaršího muže. Vykoukal v oslabení padl do střílené přihrávky před branku, kde číhal osamocený hokejista hostí.

39:31 – Vykoukal ve snaze vypíchnout puk jej netrefil, Záhorovský si beka obhodil a uháněl sám do brejku po křídle. Vykoukal se ale včas vrátil a vytlačil forvarda ze slibné střelecké pozice.

48:09 – V přesilové hře křižným pasem od modré čáry přesně našel hůl Broše, proti jehož ráně z první se Sedláček stačil včas přemístit.

54:05 – Kollár uháněl jeden na jednoho proti Vykoukalovi, který mu šanci uspět zcela znemožnil.

Podrobná čísla Jiřího Vykoukala

Jiří Vykoukal - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 1
Střely mimo: 0
Hity: 1
Povedené přihrávky: 46
Pokažené přihrávky: 6
Úspěšné vyhození: 3
Neúspěšné vyhození: 1
Čas strávený na ledě: 25:15
Čas v přesilovce: 7:16
Čas v oslabení: 1:06
Nejdelší pobyt na ledě: 1:23
Nejkratší pobyt na ledě: 0:07

Martin Ručinský pod drobnohledem v utkání s Litvínovem

Zůstává za očekáváním podobně jako celé mužstvo. Hrdina z Nagana se propadl do třetí formace, kde se jeho herní projev nepatrně zlepšil, přesto se od hvězdného forvarda očekává mnohem více. V utkání s Litvínovem na něj bude upřen zrak ze všech stran mnohem více. Lze tedy očekávat, že i Ručinský zapne na vyšší obrátky a před mateřským klubem, jehož fanoušci mu ještě před rokem zlostně spílali, se bude chtít vytáhnout. Proto se i my na Ručinského podíváme podrobněji.