SPA - KLP 12:2 - Dorostenci uštědřili Kladnu vysoký debakl

II/11, čtvrtek 31. 1. 2019
Sparta - PZ Kladno SPA - KLP
Sparta: Hrabal (33. Krbeček) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Odehnal, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, Červenka, Němec, Theimer.
PZ Kladno: Liemann (48. L. Danda) – Melichna, O. Danda, Hříbal, Hvězda – Rejna, Cihelka, Hanousek, Šugár, Kulich, Redlich, Mikeska, Vosyka.
Branky a nahrávky: 9. Ducháč (Mácha), 21. Odehnal (Mácha, Ducháč), 28. Odehnal (Krupička, Mácha), 35. Odehnal (Mácha, Tomov), 38. Mácha (Tomov, Krupička), 45. Adamec (Straka, Theimer), 45. Mácha (Tomov, Krupička), 47. Theimer (Tomov), 48. Bareš, 53. Mácha (Krupička), 59. Němec (Červenka), 60. Odehnal (Mácha), 62. Němec – 18. Hurta (Mikeska), 42. Redlich. Rozhodčí: Čáp – Kučera, Kubíček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 12:2.
Sparťanští dorostenci se v jedenáctém kole druhé fáze extraligy střetli s Kladnem, kterému nadělili hned dvanáct branek. Sedmibodový Adam Mácha zaznamenal hattrick a čtyři asistence. Čtyřmi zásahy se blýskl Mikuláš Odehnal, který své první tři branky nastřílel během druhé třetiny. V nadstavbě zařídil domácím bod navíc Richard Němec.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Kladenský Cihelka se dostal v mezikruží ke kotouči, jeho pokus zasáhl Hrabalovu vyrážečku. Za pár sekund domácí Tomov putoval na trestnou lavici za podrážení. Oslabení zvládli sparťané přímo na jedničku. Pražané ani jednou hostům nedovolili ohrozit jejich branku, neboť výborně napadali ve středním pásmu. V bohatém zápase na góly se první radovala Sparta. Úspěšným střelcem byl Filip Ducháč, který dělovkou od modré čáry nedal Dandovi sebemenší šanci, a domácí tak otevřeli gólový účet zápasu. Sparťané i přes svůj velký tlak inkasovali, a to při vlastním oslabení, když se po chybě jednoho z domácích obránců dvojice Mikeska - Hurta dostala do přečíslení dva na jednoho, které proměnila ve vyrovnávací branku. Vojtěch Hurta po přihrávce od svého spoluhráče srovnal stav utkání na 1:1. Stav po úvodním dějství byl nerozhodný, po gólu na každé straně.

Už po dvaceti šesti sekundách druhé části se sparťané dostali opět do vedení, které jim vrátil Mikuláš Odehnal. Za několik málo minut domácí kombinovali v útočném pásmu a výsledkem byla branka Mikuláše Odehnala. Zanedlouho Pražané ještě navýšili svůj náskok znovu díky Mikuláši Odehnalovi, který tak během necelých patnácti minut zaznamenal hattrick. Za další tři minuty domácí rozvlnili síť v kladenské brance popáté. Adam Mácha se ujal puku a v poklidu překonal hostujícího gólmana. Ve druhé dvacetiminutovce domácí přidali čtyři branky a zaslouženě měli slibný náskok a na časomíře svítilo skóre 5:1.

Kdo by to byl řekl, že v závěrečné části padne celkem osm branek a sedm z nich právě do kladenské sítě. Chvíli po začátku poslední periody Kladno snížilo, když střela Sebastiana Redlicha skončila za zády Krbečka. Po několika šancích Sparty se ujal pokus kapitána Andreje Adamce, jenž skončil v kladenské bráně. Za pouhé čtyři sekundy vsítili domácí už sedmý gól, který zaznamenal Adam Mácha. Sparťanský stroj na góly se nezastavil, poněvadž Oto Theimer vyslal střelu, na kterou Liemann nedosáhl. Za minutu vstřelil devátý gól domácích Albert Bareš. Přesně po pěti minutách od devátého sparťanského zásahu vzal odpovědnost na sebe Adam Mácha, který si připsal hattrick. O jedenáctý úspěch se postaral Richard Němec. Šest sekund před koncem základní hrací doby se již počtvrté v zápase prosadil Mikuláš Odehnal.

V nadstavbové části se přesně po dvou minutách trefil znovu Richard Němec.

Richard Žemlička (hlavní trenér HC Sparta Praha): "První třetinu jsme odehráli velice lehkovážně, dá se říci katastroficky. O přestávce jsme v kabině udělali menší bouřku a od druhé třetiny se hra zlepšovala, začali jsme dávat góly, začali jsme bruslit, a díky tomu jsme ten zápas vyhráli."