SPA - KOM 1:3 - V pondělí Spartu čeká zápas o bytí a nebytí na ledě Komety

ČF5, sobota 17. 3. 2012
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Falter - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Kasík, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Jánský, Foster, S. Treille - Y. Treille, T. Rachůnek, Lapšanský - Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Hruška Milan, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Malec – Svoboda Jaroslav, Čermák, Dlouhý – Balej, Koreis, Petrovický – Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub – Švaňhal, Zohorna Hynek, Polodna – Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Branky a nahrávky: 8. S. Treille (Foster, Krstev) - 22. Petrovický (Vašíček, T. Svoboda), 40. Dlouhý (Jar. Svoboda, Čermák), 59. Čermák. Rozhodčí: Šindler, Kubuš - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 11751. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
P r a h a - Sparta prohrála pátý čtvrtfinálový zápas 1:3 a v pondělí bude na ledě Komety bojovat o setrvání v play-off. Sparťané šli sice díky Sachovi Treillemu poprvé v sérii do zápasového vedení, Brno ale dokázalo ve druhé třetině skóre otočit na 2:1. V třetí třetině pak výhru Brna pojistil střelou do prázdné branky při závěrečné powerplay Leoš Čermák.

Brněnští Ostrčil s Eratem seděli na tribuně, Tomáše Pöpperleho vystřídal v brance Sparty Martin Falter. Do pátého čtvrtfinále šly oba týmy se změnami v sestavě. Sparta otevřela skóre hned v první přesilové hře, kterou hrála. V osmé minutě zvolil místo přihrávky na bratra Yoricka Sacha Treille střelu, která i díky clonícímu Fosterovi, skončila za Trvajem.

První třetina nabídla hokej nahoru dolů, spoustu šancí, velmi rychlou hru, na kterou se z ochozů dobře koukalo. I Brno si v následné přesilovce vytvořilo ohromný tlak, ale Falter na čáře čaroval – vykryl i dvě tvrdé střely z hokejky Čermáka v krátkém časovém sledu. Druhou branku Sparty mohli přidat Tomáš Rachůnek, jeho dělovka z mezikruží šla ale mimo, a Sacha Treille, který ale pálil jen do betonu.

Brno srovnalo krok ve 23. minutě. Na trestné lavici pykal Jánský, Tomáš Svoboda vykroužil oblouk od mantinelu do středu hřiště a vypálil. První střelu Falter vyrazil,stejně tak první dorážku Vašíčka, na další dorážku od Petrovického už byl ale krátký – 1:1.

Po hitu Sachy Treilleho na Milana Hrušku, po kterém byl brněnský zadák odnesený na nosítkách, se hra přitvrdila. Po Koreisovi a Fosterovi putovala na trestnou lavici v polovině zápasu i dvojička Čermák a Tenkrát. Spíš než tvoření hry se obě mužstva věnovala osobním soubojům, šarvátkám a potyčkám. Jako lovná zvěř si musel připadat Sacha Treille, kterého stíhali mstitelé Milana Hrušky.

V závěru druhé části se po jasné gólovce, kterou ale i s trochou štěstí vykryl Falter, chytal Leoš Čermák za hlavu. Bohužel pro domácí si ale chuť spravil hned vzápětí. Svou přihrávkou stál u zrodu přečíslení dva na jednoho, které Radek Dlouhý přetavil ve vedoucí branku Brna. Do konce druhé části zbývalo 51 vteřin…

Ve třetí třetině Brno důsledně bránilo, nepouštělo sparťany do pásma a naopak využívalo okének, která vznikala v obraně při sparťanské snaze o vyrovnání. Brno se snažilo puk držet na svých hokejkách, i za cenu toho, že ho hráči vyvezli ven z útočného pásma. Sparta musela otevřít hru, a tak nebylo nouze o brněnské úniky, všechny ale likvidoval Falter. V 54. minutě Jánský netrefil odkrytou branku a spálil jasnou gólovou šanci, o chvíli později spadl v rozhodující fázi před Trvajem Dominik Pacovský.

Dvě minuty před koncem Sparta odvolala Faltera z branky a v následné powerplay Leoš Čermák trefil prázdnou branku. 3:1 z pohledu Komety. Série se tak znovu stěhuje do Brna a jakákoli další porážka pro Spartu znamená konec nadějí.

Patrik Martinec (Sparta):Odehráli jsme dobře první třetinu. Bohužel na začátku druhé části jsme špatně odehráli oslabení a pak jsme na jejím konci pro mě nepochopitelnou chybou pustili soupeře do vedení. Třetí třetina byla ze strany Brna odbráněná, my jsme se v ní nedostali do žádných větších šancí. Nám teď prostě nezbývá nic jiného, než vyhrát v Brně a pokusit se vrátit sérii ještě jednou sem.

Lubomír Oslizlo (Kometa): Byl to velmi těžký zápas, který jsme ale nakonec zvládli. Na začátku bylo vidět, že do toho Sparta jde naplno. Její hráči chodili do brankoviště, důrazně napadali, také jsme z toho dostali branku – i když to bylo v oslabení. Od druhé třetiny už jsme ale srovnali hru a často jsme se usazovali v útočném pásmu. Dobře jsme tam drželi kotouč a soupeři často ve vlastním pásmu docházely síly. Ve třetí třetině jsme soupeře k ničemu nepustili, i když Sparta měla v posledních pěti minutách snahu srovnat. Vyhrát na Spartě dva ze tří zápasů je super.