Komentář
Naši hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji, Brňané ale brzy dokázali srovnat krok. První výraznou šanci zápasu měl v desáté minutě domácí Spanel, který ujížděl sám na Žbánka, náš brankář ale jeho ránu vyrazil. Krátce poté už se ovšem Kometa prosadila. V souboji u mantinelu vydoloval kotouč právě Spanel, který jej předal Jaroslavu Prchalovi, kterému se podařilo nechytat nepřipraveného Žbánka přesnou střelou z otočky. Sparťané po inkasované brance hledali cestu do útočného pásma marně, a tak musel být v pohotovosti především Žbánek. Náš brankář ale další pokusy Brna přesvědčivě pochytal.
Brzy po startu druhé dějství se naši hokejisté museli bránit ve čtyřech, přesilovku soupeře ale s přehledem ustáli. Jenže v šestadvacáté minutě nabídl Kometě další početní výhodu Úlehla a domácí tentokrát trestali. Na konci brněnské kombinace stál na modré čáře Antonín Pospíšil, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Když jen o minutu později vsítil třetí brněnskou branku Adam Veselský, nevypadalo to s naším týmem dobře. Daleko od dalšího gólu nebyl vzápětí Halačka, jeho střelu ale dokázal zlikvidovat pozorný Žbánek. Naši hokejisté se nevzdali a těsně před druhou sirénou vykřesal naději úspěšnou dorážkou Dario Alessandro Blengino, pro kterého se jednalo o první trefu v naší nejvyšší juniorské soutěži.
Na začátku třetí periody ovšem naše naděje rychle uhasil čtvrtou brankou Michal Hartl, který zakončoval po skvělém pasu od Kubína z předbrankového prostoru pod horní tyčku. Naši hokejisté se na brněnskou trefu snažili reagovat a dostali hned několik možností, zejména v přesilovkách. Naše speciální týmy si však vybraly slabší den a Brno si vypracované vedení pečlivě hlídalo. V poslední minutě utkání sice ještě z dorážky přidal druhou branku našeho týmu Tomáš Hlinka, více už toho ovšem sparťané nestihli.
FOTO: Nikola Křížová
Ohlasy trenérů
Karel Beran (HC Kometa Brno): „Oklepali jsme se z utkání se Slavií. První třetina byla i díky nastavení do zápasu výborná. Před druhou třetinou jsme si řekli, že by právě ta mohla rozhodnout. Škoda toho závěru, ale předtím jsme ještě stihli navýšit. Dali jsme rychlý gól, potom jsme odehráli obětavě oslabení a dotáhli to do vítězného konce. Gratuluji klukům do kabiny.“
Jiří Kročák (HC Sparta Praha): „Soupeř byl lepší, nemůžu říct, že ne. Za stavu 3:1 se lámal chleba, když jsme byli vyloučení a dostali gól na 4:1. Spadlo to. Jsme z toho smutní, ale musíme se vzchopit. Nedá se nic dělat.“