15. 8. 2021 Petr Pavlík

Turnaj O pohár primátora: Sparťané končí druzí!

Sparťanští junioři na prestižním Turnaji O pohár primátora v Pardubicích skončili na skvělém druhém místě! Náš tým ve čtyřech zápasech ukořistil celkem sedm bodů, když nejprve porazil Chomutov, jeden bod získal za prohru v nájezdech s Olomoucí a na závěr turnaje rozstřílel Liberec. Kompletní souhrn mládežnického turnaje si můžete přečíst níže v článku.

Účastníci turnaje

HC Dynamo Pardubice
Bílí Tygři Liberec
Piráti Chomutov
HC Olomouc

Výsledky zápasů v turnaji

1. hrací den

14.8. 9:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha (4:1)
14.8. 11:00 HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec (1:4)
14.8. 13:00 HC Sparta Praha – Piráti Chomutov (6:0)
14.8. 15:00 Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice (1:4)
14.8. 17:00 Piráti Chomutov – HC Olomouc (2:5)

2. hrací den

15.8. 8:00 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec (2:4)
15.8. 10:00 HC Sparta Praha – HC Olomouc (2:3sn)
15.8. 12:00 HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (5:1)
15.8. 14:00 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (2:7)
15.8. 16:00 HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice (1:3)
15.8. 17:30 Slavnostní vyhlášení výsledků turnaje

První místo obhájily Pardubice, Sparta končí druhá

Pražané vstoupili do turnaje duelem s domácími Pardubicemi. Mladí sparťané inkasovali čtyři branky a jedinou trefu Sparty obstaral útočník Michal Vitouch. Sparťané si svoji reputaci napravili hned v odpoledním utkání proti Chomutovu. Střetnutí s chomutovskými Piráty se odehrávalo dle sparťanských not již od úvodních minut celého utkání. Pražané vyhráli 6:0 a na listině střelců se objevilo hned šest různých sparťanských střelců.

Sparťané měli po úvodním hracím dnu vyrovnanou bilanci, kterou chtěli vylepšit v den vyvrcholení turnaje. Svěřenci kouče Richarda Žemličky v dopoledních hodinách nejprve změřili síly s Olomoucí. Náš tým vedl po sedmi minutách už o dvě branky, ale olomoučtí hokejisté v závěru duelu vyrovnali a v nájezdech definitivně překlopili vývoj zápasu na svoji stranu. Sparťané po velkém dramatu prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. V posledním utkání turnaje naše družina narazila na Liberec. Proti Bílým Tygrům sparťané nezaváhali, když nastříleli celkem sedm gólů! Sami naopak inkasovali pouze dvakrát a po zásluze zvítězili v poměru 7:2.

Vzhledem k tomu, že pardubičtí hokejisté ovládli odpolední duel s olomouckými Hanáky, náš tým se mohl radovat z druhého místa v turnaji! Oproti minulému ročníku si sparťané polepšili rovnou o tři příčky. Pardubice s plným počtem dvanácti bodů vyhrály svůj domácí turnaj, se šesti body na třetím místě se usadili liberečtí Bílí Tygři. Čtvrtá se ziskem pěti bodů skončila Olomouc a páté místo s nulou obsadil Chomutov.

Kalný: Největší zážitek? Vysoká výhra proti Liberci

Na soupisce našich juniorů pro turnaj v Pardubicích nechyběl ani mladý útočník Lukáš Kalný, jenž nyní patří k nejmladším hráčům ve své kategorii. „Turnaj jsem si osobně moc užil. Bylo skvělé, že jsme mohli poměřit síly s ostatními týmy v rámci turnaje,“ kvituje Kalný. Kde vidí hlavní příčiny porážky v prvním utkání proti Pardubicím? „V tom zápase nám nevyšlo vůbec nic. Chybělo nám snad všechno. Měli jsme špatný vstup do zápasu, neměli jsme velký tlak do branky. Celkově jsme ten zápas nesehráli úplně podle představ,“ komentuje.

V odpoledním utkání sparťané porazili Chomutov, ale ve třetím duelu přišlo zaváhání s Olomoucí. „Hráli jsme dobře, celý zápas jsme byli lepší. Na začátku se nám podařilo vstřelit dvě branky. Na konci zápasu jsme ale udělali zbytečné fauly, které nás nakonec stály vítězství. Soupeř díky tomu vyrovnal. Nájezdy jsme už bohužel nezvládli,“ řekl Kalný. Poslední zápas v turnaji ale rozhodně stál za to! Sparťanští mladíci porazili Liberec vysoko 7:2 a zajistili si další cenné tři body do turnajové tabulky.

„Trenéři nám před zápasem řekli, abychom měli dobrý začátek, dodržovali náš systém a hlavně nehráli často v oslabení. Faulů bylo z naší strany v předchozích zápasech až moc,“ přiznává Lukáš Kalný. Jak moc ho těší vítězná tečka za turnajem v Pardubicích? „Poslední zápas proti Liberci se mi moc líbil. Jednoznačně největší zážitek v celém turnaji. Hráli jsme podle pokynů od našich trenérů a zaslouženě jsme vyhráli,“ pochvaluje si talentovaný útočník a pokračuje: „Teď máme jeden den volna a hned potom nás čekají další tréninky a přípravné zápasy. Chceme být na novou sezonu připravení v co nejlepší kondici.“

Konečné pořadí v turnaji:

• 1. HC Dynamo Pardubice (12 bodů)
  • 2. HC Sparta Praha (7 bodů)
  • 3. Bílí Tygři Liberec (6 bodů)
  • 4. HC Olomouc (5 bodů)
  • 5. Piráti Chomutov (0 bodů)

Partner mládeže:

Dnes v 17:45 | Dor.
VSK Technika Brno

Obléct montérky a zpátky do roboty!

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå