16. 10. 2016 -tve-

Spokojený Vrána: Zvládli jsme to na výbornou

Zápas na ledě Plzně vyšel na jedničku jak celému sparťanskému týmu, tak i útočníkovi PETRU VRÁNOVI. Ten se na jednoznačné a drtivé výhře 5:0 podílel nejprve dvěma přihrávkami na góly Ihnačáka s Čajkovským a poté ve druhé třetině i krásným gólem. Najel si mezi kruhy, převzal ideální přihrávku od Ružičky, obešel obránce a zakončil střelou pod víko. Vrána je tak nejlepším kanonýrem Sparty se sedmi brankami.

Díky zápasu Champions League jste měli mezi ligovými zápasy delší pauzu, po které následoval duel na ledě Plzně. Říkali jste si, že hlavní je trápícího se soupeře nepodcenit?

To byla samozřejmě jedna z prvních věcí, které jsme si k tomuhle zápasu řekli. Plzeň má teď špatné období a věděli jsme, že začátek nebude jednoduchý. Každý tým, který nehraje hokej podle svých představ, se snaží hrát alespoň agresivně. Navíc v domácím prostředí před svými fanoušky. První třetina z naší strany nebyla úplně ideální, byly tam nějaké chyby. Ale byli jsme produktivní, nastříleli jsme góly a dozadu jsme si to pohlídali. Na tom jsme pak postavili celý zápas.

První třetina skončila 3:0, ve druhé jste přidali další dva góly. Co je ovšem zajímavější, soupeře jste v ní přestříleli 16:0! Vnímali jste na ledě, že soupeře přehráváte až takovým způsobem?

Až takový rozdíl jsme nepozorovali. Z našeho pohledu ze střídačky tam samozřemě nějaká převaha byla, oni ve druhé třetině nehráli úplně nejlépe. Ale že to skončilo 16:0 na střely, to jsme nevnímali. Je po nás dobře, že jsme obranu zahráli takhle, pro ně samozřejmě ne. Druhou třetinu jsme zvládli na výbornou.

7
Tolik gólů už má na kontě nejlepší sparťanský střelec.

Narůstalo vám v průběhu zápasu sebevědomí? Například váš gól na 5:0 padl poté, co jste si v přehledem obešel plezeňského beka...

Za stavu 3:0 nebo 4:0 už si člověk dovolí věci, které by za stavu 1:1 řešil možná jednodušeji. Při mém gólu to skvěle udělali kluci, já jsem před sebou měl prostor, tohle byla první věc a vyšlo to. 

V závěru zápasu už bylo vidět, že soupeř se snaží alespoň bořit, když tvořit mu v zápase nevycházelo, že?

Ke konci už tam asi bylo hodně emocí a chápu, že za stavu 0:5 se nehraje příjemně a člověk se snaží udělat cokoliv. To k hokeji někdy patří, hlavně že se nikdo nezranil. Myslím, že nic až tak zákeřného tam nebylo, takže normální zápas.

Úterní dohrávkou s Karlovými Vary zakončíte první čtvrtinu základní části. Jak byste dosavadní utkání shrnul?

Já bych samozřejmě preferoval, kdyby byly výsledky stabilnější a ne tak nahoru dolů, jako to v posledních týdnech je. Naše výsledky jsou jako na houpačce. Máme do toho Ligu mistrů, je to náročné a některé zápasy jsme možná trošku nezvládli takticky. Celkově myslím, že můžeme být docela spokojení, šlape to tak, jak jsme si představovali. Ale samozřejmě jako vždy je tu prostor pro zlepšení. Po posledních venkovních zápasech jsme si říkali, že některé situace musíme řešit jinak - lépe a zodpovědněji. A ráno v den zápasu jsme si to znovu připomněli. Tentokrát jsme vyhráli bez inkasovaného gólu, takže jsme spokojení.

V posledních střetnutích se ustálilo složení prvního útoku s vámi na centru a Brianem Ihnačákem a Štefanem Ružičkou na křídlech. A jak se zdá, sedíte si, alespoň posle toho, jak bodujete...

To je samozřejmě důležité. Zatím to funguje, bodujeme i jako tým. Jsme schopní se spolu domluvit na spoustě věcí, hráli jsme všichni tři různě po světě, takže si vyhovíme. Doufám, že nám to bude fungovat i dál.

Po úterním zápase v Oulu jste se museli z finského hokeje přeorientovat zpět na ten extraligový. V čem vidíte největší rozdíl?

Oulu podle mě proti nám nehrálo úplně optimální hokej, moc se jim nedaří ani ve finské lize. Zápas byl takový vyčkávací, 60 minut se hrálo 0:0 a nakonec jsme rozhodli v prodloužení. Těžko se to srovnává, je to jiné, ale Kärpät nehrál nejlepší hokej. Naše extaliga je kvalitní, nehledal bych v tom velké rozdíly. Samozřejmě top evropské kluby hrají třeba rychlejší hokej, ale žádný velký rozdíl v tom není.

Po Plzni vás nyní čeká další tým z chvostu tabulky, do Prahy dorazí Karlovy Vary. A očekávání fanoušků po poslední výhře 9:0 nad Mladou Boleslaví budou určitě velká...

Tak očekávání fanoušků jsou vždycky vysoká. (smích) Ten zápas nebude jednoduchý, Karlovy Vary potřebují vyhrát a na Spartu se vždy každý vyhecuje ještě více. Stejně jako v Plzni, i tentokrát bude důležitý začátek. Začít dobře a zodpovědně, být produktivní.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu